Anadolu Efes seriyi 14 maça çıkardı - BasketFaul.com

Anadolu Efes seriyi 14 maça çıkardı

07-04-19 16:44

İSTATİSTİK

Tahincioğlu BSL’de Anadolu Efes ikinci çeyrekten itibaren kontrolü eline aldığı maçta Bahçeşehir Koleji’ni 86-73 yendi ve ligde üst üste 14. galibiyetini aldı.

Efes ribaundlarda 40-30, asistlerde de 26-17 öndeydi.

Maçın başında Bahçeşehir Koleji daha organize gözükürken konuk ekip Rautins ve Colom’a çizilmiş setlerle boş atışları yakaladı, Anadolu Efes ise Simon’un bire birleriyle skor üretti. Devamında iki takım da yarı sahada şut sokmakta zorlanınca geçiş hücumları değer kazandı, bu bölümde savunma kaynaklı olarak Beaubois’yı kullanmayı başaran Efes ilk 10 dakikayı 19-17 önde geçti.

Yarı sahada adam eksiltmekte zorlanan Bahçeşehir karşısında fazla hareketli hücum etmemesine karşın oyun üstünlüğünü eline almayı başaran Anadolu Efes, Beaubois’nın şutlarının yanında son bölümde Buğrahan’la iyi organize oldu. Boyalı alanı hızlı hücumlar haricinde iyi koruyan lacivert-beyazlılar soyunma odasına 37-31 önde girdi.

Anadolu Efes ikinci yarıya üçlüklerle başlayıp farkı çift hanelere çıkarırken Bahçeşehir Koleji aradığı reaksiyonu buldu. Efes’in konsantrasyon kaybının da etkisiyle uzunlarını yarı sahada da kullanabilen, bugün özelinde dış atışlarda sıkıntı yaşayan Colom’dan beklediği üçlüğü yakalayan Bahçeşehir 9-2’lik seriyle farkı 3’e indirdi (52-49). Periyodun sonunda topu çok iyi paylaşan Efes Anderson’ın üçlükleriyle farkı yeniden açtı ve son 10 dakikaya 13 sayılık avantajla girdi (66-53).

Son çeyrekte Bahçeşehir Koleji, Can Altıntığ’nın önderliğinde geri dönmeye çalışsa da savunmada bir türlü beklediği seviyeye ulaşamadı ve fark tek hanelere inmedi. Anadolu Efes Sertaç-Buğrahan ikili oyunlarını çok rahat işlerken son dakikalarda Yiğitcan ve Onuralp’ten de katkı aldı. Karşılaşma Efes’in 86-73’lük galibiyetiyle sona erdi.
 
5 oyuncusundan çift haneli sayı bulan Anadolu Efes'te Adrien Moerman ve Rodrigue Beaubois on altışar sayı attı, Bahçeşehir Koleji'nde Manny Harris'in 18 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.
 

Yorumlar Okunma: 1482