Karşıyaka son çeyrekte geri döndü (Hüseyin Akbaş) - BasketFaul.com

Karşıyaka son çeyrekte geri döndü (Hüseyin Akbaş)

13-04-19 17:19

İSTATİSTİK: 

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 26.hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Arel Üniversitesi Büyükçekmece’yi konuk etti ve 86-81’lik skorla galip ayrıldı.

Ev sahibi Pınar Karşıyaka maça Berk, Henry, Birkan, Erdi ve Assem Marei ilk beşiyle başlarken, konuk ekip Arel Üniversitesi Büyükçekmece ise Gibson, Eldridge, Hayes, Tiby ve Berkay ilk beşiyle başladı. Maçta ilk sayılar Pınar Karşıyakalı Assem Marei’den geldi. Maçın ilk beş dakikasını Büyükçekmece 12-14 önde geçti. Mücadele karşılıklı basketlerle başladı. Hücumda akıllı oynayan Pınar Karşıyaka hatasıza yakın bir performans sergiledi. İlk çeyreği Pınar Karşıyaka 24-18 önde kapattı.

İkinci çeyrek Pınar Karşıyaka’dan Egemen Güven’in bulduğu sayılarla başladı. Çeyreğin başında karşılıklı sayılar olsa da etkili oynayan taraf Pınar Karşıyaka oldu. Pınar Karşıyaka etkili hücum ve savunmasıyla farkı bir ara açmayı başardı. Buna iyi bir reaksiyon veren Büyükçekmece maça tekrar ortak olmasını bildi. İlk yarı sonunda 46-43 Pınar Karşıyaka’nın üstünlüğü vardı.

Pınar Karşıyaka’da Assem Marei ve İlkan Karaman 14’er sayı ile ilk yarıyı noktaladı. Arel Üniversitesi Büyükçekmece’de ise Hayes 16 sayı Gibson 15 sayı ile ön plana çıkan isimler oldular.

Maçın ikinci yarısı Büyükçeme’den Tiby’nin sayısıyla başladı. İkinci yarının ilk beş dakikası 54-57 Büyükçekmece önde geçti. Hücumda etkili bir oyun sergileyen Büyükçekmece rakibinin savunma zaaflarından yararlanmasını bildi. Üçüncü çeyreği Arel Üniversitesi Büyükçekmece 60-67 önde kapattı.

Maçın son çeyreğine Büyükçekmece 7 sayılık farkla başladı. Pınar Karşıyaka son periyoda fırtına gibi girdi. Maçın son anları büyük bir heyecana sahne oldu. Maçın son 2 dakikasına 79-79 eşitlikle girildi. Savunmada ve hücumda hata yapmadan oynayan Pınar Karşıyaka maçı 86-81 kazandı ve çok kritik bir galibiyet aldı.

Pınar Karşıyaka’da İlkan Karaman 24 sayı 11 ribaund ile ‘double-double’ yaparken Marei 22 sayı 11 ribaund ile ‘double-double’ yaptı. Birkan Batuk 12 sayı 5 asist, Henry 12 sayı 4 asist ile galibiyete önemli katkı sağladı.

Arel Üniversitesi Büyükçekmece’de Hayes’in 27 sayı 4 asisti galibiyet için yeterli olmadı. Gibson 18, Eldridge 13 sayı Tiby 12 sayı ile oynadı.

Pınar Karşıyaka Play-Off yarışında çok önemli bir galibiyete imzasını attı ve 11.galibiyetini aldı. Arel Üniversitesi Büyükçekmece ise 6 galibiyette kaldı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 27.haftasında Pınar Karşıyaka Gaziantep Basketbol’a konuk olacak. 

Son haftaların en dirençli oyununu sergilemesine karşın mağlubiyetten kurtulamayan Büyükçekmece'nin yenilgi serisi 10 maça uzadı. Arel Üniversitesi Büyükçekmece gelecek hafta İstanbul BBSK’yı ağırlayacak.

Yorumlar Okunma: 1855