Çukurova yarı finalde (KBL) - BasketFaul.com

Çukurova yarı finalde (KBL)

19-04-19 15:30

İSTATİSTİK: 

KBSL play-off çeyrek final ikinci maçında maçın başından itibaren üstünlüğünü eline alarak rakibine geçit vermeyen Çukurova karşılaşmayı 75-44 kazanarak seriyi 2-0 getirdi ve rakibini  eleyerek yarı finale yükseldi. 

İki ekibinde rahat başladığı karşılaşmada skor ilk bölümde kısır seyretti. Bireysel hücumlardan iki ekibin de boş döndüğü karşılaşmada son bölümde içeriden iyi bir seri yakalayan Çukurova farkı çift hanelere çıkardı ve ilk çeyrek 18-08 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe boyalı alanı iyi kullanarak başlayan Çukurova, rakibinin savunmasını geçmekte zorlanmadı. Yakaladığı 8-3 seriyle farkı açan rakibi karşısında skor bulmakta zorlanan Ormanspor zorlama atışlara yöneldi. Kalan dakikalarda farklı üstünlüğü korumaya korumaya devam eden Çukurova çeyreği 35-17 farklı üstünlükle tamamladı.

Üçüncü çeyrekte Ormanspor ribaundlarda daha etkili olsa da arka arkaya hücumlardan eli boş döndü ve yakaladığı avantajı iyi kullanamadı. Genç oyuncularıyla bu dakikalarda skor üstünlüğünü korumaya devam Çukurova, içeri katederek sayı bulmakta zorlanmadı. Ormanspor, Ruzickova ağırlıklı olarak reaksiyon gösterse de rakibi karşısında farkı bir türlü eritemedi. Üçüncü çeyrek 60-32 Çukurova'nın farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte oyundan iyice düşen Ormanspor karşısında farklı üstünlüğü korumakta zorlanmayan Çukurova, karşılaşmayı 75-44 ile farklı kazanarak seriyi 2-0 getirdi ve rakibini eleyerek yarı finale yükseldi.

Öne çıkanlar...

Çukurova Basketbol: 17 sayı, 10 ribaund, 4 asist, Astou N'dour 15 sayı, 6 ribaund, Chelsea Gray 12 sayı, 10 ribaund

OGM Ormanspor: Marie Ruzickova 11 sayı, 6 ribaund, Rebekah Gardner 10 sayı, 5 ribaund, Dila Aşkın 8 sayı, 3 asist 

Yorumlar Okunma: 940