Urla'da koç Akıncı'nın işine son verildi - BasketFaul.com

Urla'da koç Akıncı'nın işine son verildi

03-05-19 17:25
Urla Gençlik'te antrenör Yasin Akıncı, asistan Ozan Cankurt ve aynı zamanda koç Yasin Akıncı'nın eşi olan eşi Dilek Akıncı'nın kulüple ilişiği kesildi.

Kulübün açıklaması şöyle:

"Urla Gençlikspor kulübü Yönetim kurulu olarak  geçtiğimiz günlerde kulübümüz aleyhinde eylemler yapan ve kulübümüzü ekonomik olarak da zor duruma düşüren Baş Antrenör Yasin Akıncı ve yardımcı antrenör Ozan Cankurt'un görevine son verirken sporcu Dilek Akıncı'yı da kadro dışı bırakma kararı aldık.
2 yıldır kulübümüzde görev yapan güvenerek her türlü yetkiyi kendisine verdiğimiz Yasin Akıncı, yardımcı antrenörü Ozan Cankurt ve Sporcu eşi Dilek Akıncı ile birlikte kulübümüz aleyhine dava açarak gerek kulübümüzü gerekse tüm sporcularımızı çok zor durumda bırakmıştır. Yönetim olarak sporcular ile yaptığımız toplantılar sonucunda isimleri geçen şahısların hem kulübe, hem de takım sporcularına ihanet ettiği düşüncesi ile böyle bir karar almış bulunmaktayız.
Urla Gençlikspor kulübü 40 yılı aşkın kadın basketbolunda Egenin parlayan yıldızı olmuştur, hiç bir sezonunda böyle çirkinlikler ile karşılaşmamıştır. Böyle bir olayın yaşanması camiamızı derinden yaralamıştır. Kulübe yapılan ihtarname ve ve haciz işleminden dolayı antrenörlerin görevine son verilmiştir, fakat mevzuatlar gereği takım sahaya antrenörsüz çıkamayacağından dolayı yarın son olarak aynı teknik ekip sahaya çıkacaktır, kamuoyuna duyurulur.

Yorumlar Okunma: 3000