Yapıcıer: Ligin en formda takımlarından biriyiz - BasketFaul.com

Yapıcıer: Ligin en formda takımlarından biriyiz

04-05-19 15:07
Özellikle ikinci yarıda yakaladıkları iyi ritmle play-off'un favorilerinden biri olan Sigortam.Net İTÜ Basket'in başantrenörü Andaç Yapıcıer'dan yaklaşan play-off öncesi görüşlerini aldık. Kaliteli ve tecrübeli kadroya sahip olan İTÜ Basket de Adem Ören ve Cenk Akyol için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Şüphesiz gösterdikleri oyunla basketbolseverlere daha keyifli maçlar izlettiler ve takımları için kritik galibiyetlerde önemli rol oynadılar diyebiliriz.
Koç Yapıcıer ilk olarak normal sezonu değerlendirdi ve yakaladıkları kimya ve uyumla sorunsuz tamamladıkları ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Sezon bizim için her gün üstüne koyduğumuz, her açıdan geliştiğimiz, çok verimli çalıştığımız, genç-tecrübeli ve yabancı oyuncuların iyi bir kimya ve sinerji oluşturduğu, keyif alan ve keyif vermeye çalışan, düşük bütçesine rağmen iyi bir planlama ile maddi olarak sorunsuz yönetilen, mutlu ve keyifli insanların olduğu bir proje olarak geçti ve kurduğumuz yeni hayaller ile de devam ediyor."
 
Hedef olarak ise bakıldığında bütçe-başarı performansı olarak takımını en başarılı takımlardan biri olarak gördüğünü söyledi. Play-off öncesi takımın form durumuyla ilgili olarak ise, "Ligin en formda takımlarından biriyiz. Son 11 haftada 9 galibiyet aldık. Oyuncularımın bireysel performanslarından çok memnunum. Özgüvenimiz çok yukarıda." dedi.
 
Son olarak ise play-off'da her maçın ayrı önem taşıdığını söyleyen Koç Yapıcıer şöyle konuştu:
"Sezon içinde aldığınız tüm galibiyetler play-off öncesi sıfırlanıyor. Sıfırlanmayan şeyler ise sezon içinde yaptığınız çalışmalar, takım kimyanız, oyun kurgunuz, oyun karakteriniz, tek yumruk olabilme potansiyeliniz… Turları geçmek için kağıt üzerinde ve bütçe gerçekliğinde şansımız düşük gözüküyor olabilir. Biz sezon içinde bu gerçekliği kendi adımıza nasıl değiştirdiysek, play-off’ta da oyun karakterimizi ve mücadele ruhumuzu sahaya yansıtarak, tur geçmenin ve sonrasının kaderini kendimizin belirleyeceğine inanıyorum."  

Yorumlar Okunma: 1369