Çukurova'nın rakibi Fenerbahçe - BasketFaul.com

Çukurova'nın rakibi Fenerbahçe

04-05-19 17:18

KBL yarı final serisi son maçında Fenerbahçe son çeyrekteki kritik geri dönüşüyle karşılaşmayı 54-51 kazanarak finalde Çukurova Basketbol'un rakibi oldu. Galatasaray'da Moriah Jefferson önceki maçta yaşadığı sakatlık sebebiyle bu maçta oynayamadı. Aynı şekilde çapraz bağı kopan Eda Şahin de Galatasaray kadrosunda yer almadı.

Karşılaşmaya iki takım da sert savunmayla başladı. Geçiş hücumları ve pick&roll de iki taraf da çemberi görmekte zorlandı. Düşük yüzdeli başlayan ilk çeyrekte son bölümde Fenerbahçe içerden skor bulmaya başlarken, Galatasaray da dış şutlarla karşılık verdi. İlk çeyrek 11-12 Galatasaray üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe Kiah Stokes'un arka arkaya sayılarıyla başlayan Fenerbahçe rakibine erken bir mola aldırdı. Fahriya Abdi ile rakip savunmayı her seferinde geçerek basketi kaydeden Galatasaray, farkın açılmasına izin vermedi. Kalan dakikalarda üstünlüğün el değiştirmeye devam ettiği ikinci çeyreği 27-25 Fenerbahçe önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Victoria ve Monika ile boyalı alanı iyi kullanarak başlayan Galatasaray, rakibin sert savunmasının yanında skor bulmasını bildi. Top kayıpları ve boş atışlarla bu dakikaları kötü geçiren Fenerbahçe, skor üstünlüğünü elinde tutmakta zorlandı. Galatasaray ilk serbest atışlarını 02:36 dakika kala Monika ile gitti ve 2/2 ile çizgiden döndü. Üçüncü çeyrek 35-43 Galatasaray'ın üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyreğin ilk yarısında üstünlüğü korumaya devam eden Galatasaray 04:26 dakika kala Monika'nın turnikesiyle farkı çift hanelere çıkardı. Kelsey Plum önderliğinde müthiş bir geri dönüşe imza atan Fenerbahçe 10-0 seri ile skora dengeyi getirdi (51-51). 01:02 dakika kala Galatasaray'ın sahadaki en iyi oyuncusu Fahriya Abdi 5. faulünü alarak oyun dışı kaldı. Son dakikaların nefes kestiği karşılaşmayı 13-0'lık seriyle 54-51 kazanan Fenerbahçe, finale yükselerek Çukurova'nın rakibi oldu.

Öne çıkanlar
Fenerbahçe: Kiah Stokes 13 sayı, 8 ribaund, Kelsey Plum 12 sayı, Tuğçe Canıtez 10 sayı,11 ribaund
Galatasaray: Fahriya Abdi 18 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Monika Grigalauskyte 12 sayı,9 ribaund, Victoria Ayo Macaulay 11 sayı, 8 ribaund, 4 asist
 

Yorumlar Okunma: 2592