Manisa'daki maçtan Ankara derbisi çıktı - BasketFaul.com

Manisa'daki maçtan Ankara derbisi çıktı

05-05-19 20:00
TBL'de Mamak Belediye Yeni Mamak, deplasmanda play-off şansını daha önce kaybeden Manisa Büyükşehir Belediye'yi 83-78 yendi.

Bu sonuçla Manisa, ligi 10. sırada tamamlarken sekizinci sırada yer alan Mamak play-offta OGM Ormanspor ile eşleşti.

Henüz ilk dakikadan oyunu kontrol etmeye başlayan Mamak, boyalı alanı iyi kullanırken savunma kaynaklı sayılarla daha da rahatladı. Bu sayede skor 18-9'a geldi. Tuna Han Dikmen'in basket faulü periyot skorunu belirledi: 12-18

Mamak ikinci çeyrekte yayın gerisinden ritmini buldu, üst üste üçlüklerle farkı 17'ye kadar çıkardı. Bu bölümde Ankara ekibi adına Alican Güney-Hidayet Civan ikili oyunları da çeşitlilik yarattı ancak Alper Saruhan'ın üçlükleriyle nefes alan Manisa farkı daha da açtırmadan soyunma odasına 32-47 geride girdi.

İkinci yarıya Erkan Yılmaz'ın önderliğinde tempoyu arttırarak başlayan Mamak, Ercan Bayrak ve Kevin Kaspar'ın bitiriciliğiyle ivmesini perçinledi. Böylece fark bitime 15 dakika kala 23'e çıktı (39-62). Çeyreğin kalan bölümü Manisa'nın kontrolünde geçerken enerji üzerinden gelen sayılar farkın ev sahibi adına 15'e inmesini sağladı. Son 10 dakikaya Mamak Belediye'nin 68-53'lük üstünlüğüyle gidildi.

Manisa yakaladığı rüzgarı son çeyreğe taşımayı başarırken Derrick Marks'ın farklı şekillerde bulduğu 18 sayı ev sahibi ekibi maçın içine soktu. Fark son 1.5 dakikada 6 sayıya kadar inse de Mamak mucizeye izin vermedi ve karşılaşmayı 83-78 kazandı.

Mamak'ta Kevin Kaspar 19, Ercan Bayrak 16 sayıyla oynarken Manisa'da Derrick Marks 23 sayı attı.
 

Yorumlar Okunma: 1278