Aziz Bekir: Savunma yaparsak BSL'ye çıkabiliriz - BasketFaul.com

Aziz Bekir: Savunma yaparsak BSL'ye çıkabiliriz

05-05-19 23:14
FATİH ŞEKER
TBL’de play-off’ta Düzce Belediyesi ile eşleşen Konyaspor’da koç Aziz Bekir, zor bir seri oynayacaklarını ancak kendilerine güvendiklerini söyledi
 
Koç Aziz Bekir’in açıklamaları şu şekilde:
 
“Yalova’ya teşekkür ediyorum. Maksimum fair-play çerçevesinde oyunlarını oynadılar. Kendi açımızdan görmek istemediğimiz hatalar yaptık. Umarım bu 5 gün içinde bu hataları düzelterek play-off’a hazır gireriz. Bir haftalık süreçte takım beklediğimden iyi reaksiyon verdi. Antrenman temposundan da memnunum. Mamak maçında özellikle sahada görmek istediklerimi gördüm. Yalova maçı ölçü değil, all-star havasına girdi maç. Belli bir potansiyelimiz var ama savunma yapmazsak başarılı olamayız. Süper Lig’e çıkacak bir kadro kalitemiz var ama savunma yaparsak bu gerçekleşebilir. Diğer türlü hücumda Marcus’a ya da birkaç oyuncunun eline bakarız. Bu böyle olmaz. Takım olarak çok iyi savunma yapmalıyız.”
 
DÜZCE SERİSİ ZOR GEÇECEK

Kendi potansiyellerini yüzde yüz kullanan bir takımla oynayacağız. Ne yapmak istediklerini iyi bilen, savunma ve hücumda kendi potansiyellerinden maksimum performans çıkarıyorlar. Farklı savunmalarla rakip takımı düzenden çıkarabiliyorlar. Disiplinli bir takım ve hücumda doğru şut bulmaya çalışıyorlar. Zor bir seri olacak. Saha dezavantajımız var. Seride iyi basketbol oynayacağımızı düşünüyorum. İlk maçta sahaya enerji koyarak ve iyi bir oyunla saha avantajını almak istiyoruz. Kendimize güveniyoruz." 

Yorumlar Okunma: 1522