Uruk: Play-off'a kaçıncı sıradan girdiğinizin önemi yok - BasketFaul.com

Uruk: Play-off'a kaçıncı sıradan girdiğinizin önemi yok

08-05-19 14:39
İkinci yarıya istedikleri gibi başlayamasalar da son haftalarda sezon başındaki ritmi tekrar yakalayan Akhisar Belediye, rakiplerin şu an çekindiği takımlardan biri durumunda. Son haftalarda gösterdikleri iyi çıkışla play-off son biletini kapan Akhisar'ın başantrenörü Ali Uruk'tan görüşlerini aldık. 

Açıklamasına Bursaspor'u tebrik ederek başlayan başarılı geçen ilk yarının ardından  ikinci yarıyı yaşanan sakatlıklar sebebiyle istedikleri gibi geçiremediklerini ifade ederek şöyle konuştu:
"Öncelikle BSL’ye yükselen Bursaspor’un  değerli oyuncu ve ekibini tebrik ediyorum. Çok başarılı bir sezonun ardından hedeflerine ulaştılar. Kendilerine önümüzdeki sezon için şimdiden başarılar dilerim.
Sezon başına bakıldığında iyi başladık fakat özellikle ikinci yarı istediğimiz yerin uzağında kaldık. İkinci yarıdaki sakatlıklar performansımızı oldukça etkiledi. Nitekim normal sezon istediğimiz gibi geçmedi fakat ligin son haftarında aldığımız galibiyetlerle play-off’a 9. sıradan girmeyi son 2 hafta kala garantiledik. Bizim için play-off'a kaçıncı sıradan girdiğimizin bir önemi yoktu. Önemli olan bu yarışın içinde olmaktı.Çünkü burayı defalarca oynamış çok tecrübeli ve karakterli bir takıma sahibiz."

Şu an için istedikleri durumda olmadığını ifade eden Koç, yaşanan talihsiz sakatlıklara rağmen takımdaki aidiyet duygusuna şöyle değindi:
"Şuan istediğimiz seviyede değiliz hala sakatlıkları devam eden oyuncularımız var. Özellikle uzun yabancımız Curtis Kelly'nin yokluğunu hissetsek de tecrübeli oyunculardan kurulu bir kadro oluşumuz ve onların her zaman takımı sahiplendiklerini söyleyebilirim. İşte bu aidiyet hissinin etkisiyle play-off'ta herşeyimizi sahaya koyarak mücadelemizi yapacağız"

Son olarak ise çeyrek finaldeki rakipleri Karesi Spor hakkında konuşan Koç, şöyle konuştu:
"Rakibimiz ligin en çok sayı atan ve en tempolu oynayan takımı.Çok iyi bir sezon geçirdiler. Bize karşı da saha ve seyirci avantajına sahipler. Takım olarak sahaya çıkıp elimizden gelen en iyi şekilde mücadele etmek istiyoruz. Bu konuda da oyuncularıma ve ekibime güveniyorum .Play-off'taki bütün takımlara başarılar diliyorum. Hak edenin kazandığı bir play-off olmasını dilerim."
 
 

Yorumlar Okunma: 1464