Çevik: Her maçı kazanmaya adayız - BasketFaul.com

Çevik: Her maçı kazanmaya adayız

08-05-19 16:05
Petkim Spor sezona biraz beklentilerin altında başlasa da çok geçmeden toparlanarak ligin favorilerinden biri haline geldi. Biz de play-off öncesi Koç Okan Çevik'ten görüşlerini aldık. Normal sezonun beklentilerinin çok üzerinde güzel geçtiğini belirten Koç sözlerini şöyle sürdürdü:

"İçinde bulunduğumuz ekonomik krizden dolayı yönetimimiz çok düşük sayılabilecek bir bütçe çıkardı. İlk hedef bu krizde bütçeyi aşmadan sezon sonunu getirerek ligde kalmak olarak belirlendi. Kulübümüzün düzenli ödeme yapan ender kulüplerden olması dolayısıyla iyi bir kadro kurduk diyebilirim. Hem tecrübeli hem de genç oyuncuların gösterdiği performansla zaman içinde hedefimizi play off olarak yükselttik. Şu anda 5. sırada play off'a girmemiz ise oluşturduğumuz sinerjinin yarattığı gerçek bir başarı öyküsüdür."  

 Play-off başlamadan istedikleri ritme girdiğini ifade Koç, konuyla ilgilişöyle konuştu:
"Doğrusunu söylemek gerekirse play-off öncesi istediğim ve arzu ettiğim seviyede değildik. Son dönemde yaşadığımız sakatlıklar ve oynadığımız maçlardaki kazanmamıza rağmen performansımız beni çok tatmin etmedi. Kadromuzdaki yabancı oyuncuları, tecrübeli yerli oyuncuları ve her an takıma enerji katacak çok sayıda genç oyuncumuz olduğunu düşünürsek her maçı kazanmaya aday olduğumuzu söyleyebilirim."

Son olarak her takımın lige çıkma şansı olduğunu söyleyen Koç, en önemli noktanın ise onlar için savunma olduğunun altını çizdi:
 "Play-off'ta ev sahibi takımlar her ne kadar bir adım önde gözükse de ben her takımın lige çıkma şansı olduğunu söyleyebilirim. Bizim takımın rakiplerin önüne geçmesi için daha iyi yapmamız gereken şey ise savunma savunma ve yine savunma. Biz Petkim Spor Klübü olarak play-off'ta en iyisini yapmaya çalışacağız"
 
 

Yorumlar Okunma: 1244