Bu defa Panathinaikos sahaya çıkmadı - BasketFaul.com

Bu defa Panathinaikos sahaya çıkmadı

08-05-19 21:22
İstemediği hakemin görevi iade etmesiyle Olympiacos'un maça çıkmasının ardından bu gelişmeye tepki gösteren Panathinaikos lig maçını oynamayı reddederek hükmen mağlup oldu. 

Aslında her şey Olympiacos ile federasyonun hakem atamasıyla başladı.

Panathinaikos-Olympiacos arasında oynanan kupa yarı finalindeki kavgalı maçta düdük çalan hakem Panagiotis Anastopoulos, Pire ekibinin Promitheas ile oynanacak maça atandı. Olympiakos bu atama sonrasında ise maça çıkmayacağını duyurdu. Maça çıkmaması hâlinde ise Olympiakos aynı sezonda ikinci kez ligde hükmen mağlup sayılacak ve kurallar gereği küme düşürülecekti.

Ancak bu atama sonrası hakem Anastopoulos, Hakemler Birliği’ni ve Yunanistan Basketbol Federasyonu’nu bu maçta görev yapamayacağı yönünde bilgilendirdi ve Olympiacos bugün sahaya çıktı. Fakat bu sefer de Panathinaikos tepki gösterdi.

Adaletsizlik devam ettiği sürece ligden çekileceğini duyuran ve bu akşamki Kimi maçına çıkmayacağını açıklayan Panathinaikos, dediğini yaptı ve sahaya çıkmadı.

20 dakika boyunca Panathinaikos’u bekleyen hakemler, en sonunda maçı Kimi’nin lehine 20-0 olarak tahin etti. Panathinaikos hükmen de olsa ligde bu sezon ilk yenilgisini aldı. Atina ekibinin 6 puanı silenecek ve 8 bin euro ceza alacak.

Panathinaikos, açıklamasında adaletsizlik düzelmediği sürece sahaya çıkmayacağını duyurdu. Bakalım, Yunanistan’da işler nasıl ilerleyecek? (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2999