Efes İzmir'de çok rahat kazandı - BasketFaul.com

Efes İzmir'de çok rahat kazandı

09-05-19 21:45

İSTATİSTİK

Erteleme mücadelesinde Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka'yı 96-66 yendi. Özellikle hücumda çok iyi gününde olan Anadolu Efes topu müthiş paylaşırken rakibine hiç şans tanımadı ve Final Four öncesi yine öok rahat kazandı.


Assem Marei'nin liderliğinde maça iyi bşalayan Karşıyaka skorda ilk üç dakikada 8-3 öne fırladı. Sonraki 4 dakikada gelen 12-0'lık Efes serisi maçın gidişatını tamamen Efes lehine çevirdi. Larkin'in 4 sayılık oyunuyla fark çift haneler seviyesine geldi. İlk çeyrek 23-13 Anadolu Efes üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe yerli oyuncularından aldığı katkıyla başlayan Efes farkı korurken Karşıyaka da hücumlarda istediğini buldu. Skor bir anda yukarı taşınırken fark sabit kaldı. Çeyreğin ortasında Karşıyaka bir anda farkı eritmeyi başarırken 4 dakika kala fark 5 sayıya indi. Bu dakikadan sonra yine Larkin sorumluluk alınca ilk devre 46-35 Efes lehine bitti.

İkinci yarıa Sek Henry'nin üçlüğüyle girildikten sonra Efes'ten gelen 12-2'lik seri maçı kopardı. Efes bu bölümde topu inanılmaz paylaşırken her oyuncusundan katkı almayı başardı. Karşıyaka 5 dakikalık serinin ardından iki zor isabet bulurken Efes üçlüklerle farkı arttırmaya devam etti. Çeyreğin son bölümünde Doğuş Balbay'dan gelen 5 sayı ile son çeyreğe Efes 71-49 önde gitti.

Son çeyrek iki takım da rotasyonun dibine giderken Efes yüksek yüzdeli hücum etmeye devam etti. Bu bölümde 5 Türk ile oynayan Efes'te Yiğitcan'ın performansı dikkat çekerken genç isim karşılaşmayı 3/3 üçlükle 9 sayı üretmeyi başardı. Karşılaşmadan Anadolu Efes 96-66 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2277