Örs, Yılmaz ve Sarıca'dan gençlere mesajlar - BasketFaul.com

Örs, Yılmaz ve Sarıca'dan gençlere mesajlar

10-05-19 11:50
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi’nin Dörtlü Final karşılaşmaları öncesi gerçekleştirilen “Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final Söyleşi Günü”, Crowne Plaza Florya’da düzenlendi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Medya ve İletişim Direktörü Barış Kuyucu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide, Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs, Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkan Vekili Çetin Yılmaz ve A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca ile Basketbol Gençler Ligi’nde mücadele eden Anadolu Efes, Banvit Basketbol, Fenerbahçe Beko ve Pınar Karşıyaka takımlarının sporcu ve antrenörleri bir araya geldi. Söyleşiyi, TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, TBF Altyapı Faaliyetleri Müdürü Gökhan Sunter, TBF Yetkilileri ve basın mensupları da takip etti.

Türk basketbolu tarihinde önemli izler bırakmış efsane isimler Larry Richard ve Pete Williams’ın da katılımları ile renk kattığı söyleşide, genç oyunculara tavsiyeler verilirken, Basketbol Gençler Ligi’nin altyapılarla A takımlar arasında köprü kurmada oynadığı önemli role vurgu yapıldı.

Organizasyonun ilerleyen bölümlerinde Aydın Örs, Çetin Yılmaz ve Ufuk Sarıca, Basketbol Gençler Ligi’nde forma giyen oyuncuların merak ettiği soruları yanıtladı.

Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final karşılaşmalarına 10-11 Mayıs’ta Sinan Erdem Spor Salonu ev sahipliği yapacak. Basketbolseverler bu mücadeleleri ücretsiz olarak takip edebilecek.

Necip Kapanlı'nın notu: İki saate yakın süren ama bitmesini istemediğimiz çok yararlı bir söyleşi oldu. Aydın Örs, Çetin Yılmaz ve Ufuk Sarıca'nın verdiği mesajlar, Final Four'daki 4 takımın oyuncuları ve koçları için Anayasa gibiydi. Genç oyuncular ve antrenörlerinin gelişimine katkıda bulunacak tavsiyeleri içeren konuşmaların, sadece salonda bulunanlar değil, ilgilenen herkesin izleyebilmesi için TBF'nin youtube kanalı üzerinden paylaşacağı bilgisini aldım. Bu gerçekleştiğinde biz de takipçilerimizi bilgilendiririz. Ben çok etkilendim, izlediğinizde benim gibi düşüneceğnizden de kuşkum yok.
 

 

Yorumlar Okunma: 2978