Müthiş maç Fenerbahçe'nin - BasketFaul.com

Müthiş maç Fenerbahçe'nin

10-05-19 18:31

İSTATİSTİK

 

KBSL finali ikinci maçı yine nefesleri keserken Çukurova maç topunu kullanamayınca Fenerbahçe deplasmanda 69-67 kazandı. Saha avantajını ele geçiren Fenerbahçe maçın tamamını önde götürürken son anlarda yakalansa da kazanmayı bildi. Kia Vaugh atış kaçırmadan 20 sayı 9 ribaundla maça damgasını vururken Kelsey Plum da yine 18 sayıyla çok etkili oldu. İlk maçın yıldızı Chelsea Gray 19 sayı 8 asistle yine etkili olsa da benchten hiç katkı alamayan Çukurova mağlubiyetten kaçamadı.


Karşılaşmaya iki takım da hücumda istediklerini yaparak başladı. Skoru tüm oyuncularına dağıtarak başlayan Çukurova 6 sayılık üstünlük yakalasa da Kelsey Plum oyunu domine ederek skoru dengeye getirdi. Kia Vaughn'un pota altındaki çok etkili oyunuyla da üstünlük Fenerbahçe'ye geçti. Şut kaçırmadan oynayan Vaughn'a bir türlü çözüm bulamayınca Çukurova ilk çeyrek 23-20 Fenerbahçe üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrekte savunmalar ön plana çıktı. Ön alanda yaptığı baskıyla rakibinin hücum düzenlerini bozan Fenerbahçe kendisi de hücumda tıkanınca ilk 5 dakikanın skoru Çukurova lehine 4-2 oldu. Boş atışlarda dahi takımlar çok zorlanırken bir türlü hücum ritmi yakalanamadı. Zandalasini kötü seriyi bozan isim olurken tek başına ürettiği 7 sayı ile takımını taşıdı. Devre arasına 34-32 Fenerbahçe üstünlüğü ile gidildi.

üçüncü çeyreğe yine Kelsey Plum'un etkili oyunuyla girildi. Fenerbahçe hücumda iyi gözükürken alan savunmasıyla da rakibini durdurmayı bildi. Çukurova'nın dış atışlarda hiç etkili olamaması skorun da Fenerbahçe lehine geçmesini sağladı. Kia Vaughn kaçırmadan atmaya devam ederken çeyreğin bitiminde Özge'nin üçlüğü ile Fenerbahçe son çeyreğe 52-42 önde gitti.

Son çeyreğe Çukurova hücumda daha iyi başladı. Birsel'in zor üçlüğü olmasa fark çok daha azalabilirdi. Maçın yıldızı Kelsey Plum üst üste iki hücumda basket bularak farkı yeniden 9 sayıya çıkardı. Gökşen Fitik'in üst üste iki üçlüğü ile fark 3.47 kala 5 sayıya indi. Zandalasini'nin serbest atışlarıyla fark 7 sayıya çıktı. 2.50 kala ilk maçın olay ismi Tuğçe Canıtez hücum ribaundu sonrası dirseğini çok açınca sportmenlik dışı faulle cezalandırıldı. Kelsey Bone'un panyalı üçlüğü ile fark 3 syıya indi. Plum serbest atış çizgisinden farkı 5 sayıya çıkardı. Gray farkı 3 sayıya indirdi. 1.5 dakika takımlar sayı üretemedi. Kelsey Plum hücum süresinin son saniyesinde bulduğu isabetle farkı 5 sayıya çıakrdı. 36 saniyesi kalan Çukurova Chelsea Gray'in müthiş üçlüğü ile farkı 2 sayıya indirdi. Maç topunda Fenerbahçe topu pota altına indirmeye çalışırken kaptırdı. Son topu Gray kullandı ama çok sıkışınca kötü bir tercih yaptı ve Fenerbahçe karşılaşmadan 69-67 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 4530