İlk maç İTÜ Basket'in - BasketFaul.com

İlk maç İTÜ Basket'in

10-05-19 19:58

İSTATİSTİK

TBL play-off çeyrek final ilk maçında İTÜ Basket deplasmanda Petkim Spor'u 61-69 mağlup ederek seride 0-1 öne geçti  Serinin ikinci maçı Pazartesi günü İstanbul'da oynanacak.

İçeriden yakaladığı seriyle karşılaşmaya iyi başlayan Petkim, Ogün Sevinç'in üçlüğüyle farkı da açmaya başladı. Bu dakikalarda İTÜ Basket, ribaundlarda üstünlüğü eline alsa da topu çembere atmakta başarılı olamadı ve skorun gerisinde kalmaya devam etti. Kalan dakikalarda skor üstünlüğünü korumaya devam eden Petkim, ilk çeyreği 19-11 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe daha hızlı başlayan İTÜ Basket farkı 1'e kadar çekti. Ancak arka arkaya üçlüklerle cevap veren Petkim, skor üstünlüğünü elinde tutmaya devam etti. Karşılıklı basketlerle dengede geçen çeyrekte sık sık skor eşitlense de Petkim her seferinde tekrar öne geçmesini bildi. İkinci çeyrek 36-34 Petkim üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyreğe iki takım da karşılıklı boş atışlarla başladı. Tecrübeli oyuncu Cenk Akyol'un üçlüğüyle skor üstünlüğünü İTÜ Basket eline aldı. Savunmayı geçerek içeri kateden Petkim, yakaladığı 6-0 seriyle öne geçerek rakibine molayı aldırdı. Moladan istediği basketlerle dönen İTÜ Basket, üçüncü çeyreği 51-53 önde tamamladı.

Savunma dozu yüksek başlayan son çeyrekte ilk sayılar 2.30 dakika sonra Petkim'in genç oyuncusu Berkay Bayar'dan geldi. Çeyreğin ilk yarısının dengede geçtiği karşılaşmada ikinci yarı Frink ile skor üstünlüğünü İTÜ Basket eline aldı. Karşılaşmayı İTÜ Basket 61-69 kazanarak seride 0-1 öne geçti. 

Öne çıkanlar
Petkim Spor: Mustafa Baki Görür 16 sayı, 4 asist, Markus Kennedy 14 sayı, 10 ribaund
İTÜ Basket: Cenk Akyol 17 sayı, Jerome Frink 16 sayı, 8 ribaund

Yorumlar Okunma: 2428