Konya seride öne geçti - BasketFaul.com

Konya seride öne geçti

11-05-19 18:00

 İSTATİSTİK

TBL play-off çeyrek final ilk maçında Konyaspor deplasmanda rakibi Düzce Belediye'yi 80-83 yenerek seride 0-1 öne geçti.


Konyaspor karşılaşmaya 6-0 seriyle iyi başlayan taraf oldu. Karşılıklı basketlerle geçilen dakikalarda Konya üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Son bölümde Düzce, Umipig ile iyi bir ritm yakalasa da Konya'da cevap gecikmedi. İlk çeyrek 13-21 Konyaspor üstünlüğüyle geçildi. 

Konyaspor ribaundlarda da üstünlüğü eline alsa da bu dakikalarda skor bulmakta zorlandı. Ancak farkı çift hanelere çıkartan Konya, rakibi karşısında derin bir nefes aldı (15-26). Molaya giden Düzce, dönüşte de istediğini sahaya yansıtamadı ve skor bulmakta zorlanmaya devam etti. Son bölümde yabancılarından skor bularak suskunluğunu bozan Düzce, mücadelesini sürdürerek maçın içinde kalmaya devam etti. İkinci çeyrek 28-37 Konyaspor üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyreğe Konya, farkın etkisiyle daha güvenli oynayarak başladı. Tecrübeli oyuncuların karşısında gençleriyle bir çıkış arayarak maçın içinde kalmaya çalışan Düzce, Akın Kandemir'in üçlüğüyle nefes aldı. Kalan bölümde daha çok bireysel şut tercihinde bulunan Düzce, skorun gerisinde kalmaya devam etti. Üçüncü çeyrek 55-65 Konyaspor üstünlüğüyle geçildi. 

Son çeyrek karşılıklı basketlerle dengede başladı. Üç sayı çizgisinden daha yüzdeli oynayan Düzce, içeri katederek iyi bir geri dönüş yakaladı. Konyaspor ise Jackie Carmichael iile skor üstünlüğünü korumaya devam etti. Son bölümde rakibine daha da yaklaşan Düzce, 40 saniye kala Doruk Dora'nın üçlüğüyle farkı 3'e kadar çekti. Son toptan yararlanamayan Düzce maçı önemli bir fırsatı kaçırdı. Karşılaşmayı 80-83 Konyaspor kazanarak seride 0-1 öne geçen taraf oldu. 

Öne çıkanlar
Düzce Belediye: Isıah Umipig 30 sayı, 4 ribaund, 6 asist, Steve Taylor 13 sayı, 16 ribaund
Konyaspor: Mert Celep 20 sayı, 7 ribaund, Sertay Gürsu 16 sayı, 6 asist
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar Okunma: 1645