Türker: Sigortam.net İTÜ, BSL'yi de kaldırır - BasketFaul.com

Türker: Sigortam.net İTÜ, BSL'yi de kaldırır

14-05-19 11:02
PETKİM'i eleyerek TBL'de yarı finale yükselen Sigortam.net İTÜ'nün genel menajeri Uğur Türker, "Kalan dört takımın da BSL'ye yükselmek için şansı eşit. Biz kulüp, organizasyon, oyuncu seçimi konusundaki avantajlarımızla BSL'de de yapabileceğimize inanıyoruz." dedi.

Türker şöyle konuştu:

"Sezona başlarken amacımız play off oynamaktı, yani o günlerde maksimum hedefimiz play off'tu. Sezonun bir noktasında diğer takımlara bakınca, "Neden tur geçmeyelim" diye düşünmeye başladık ve PETKİM serisi başlarken turu geçeceğimize hepimiz inandık.

Ligin en iyi stafflarından birine sahibiz, yönetimsel olarak da sorunumuz yok. Bu sezon 2 maç dışında kaybettiğimiz maçlarda da oyun olarak maçın içindeydik.
 
Şimdi yeni rakibimiz Akhisar ve saha avantajı bizde. Hedefimiz bu turu da geçmek. Yarı finaldeki dört takım birbirine denk, bu nedenle play off sonunda kim BSL'ye çıkarsa sürpriz olmaz, herkesin şansı eşit ama organizasyona, oyunculara, staffa güvenim yüzde 120.

Bu organizasyonun Süper Ligin de üstesinden geleceğine inanıyorum. Sponsorlarımızla TBL'de olduğu gibi BSL'de de mali sorun yaşamadan oynayabiliriz. Bütçemiz ortalamanın altında da olsa teknik ekibimizle ve doğru oyuncu seçimleriyle BSL'de iyi işler yapacağımıza inancımız tam. Neden olmasın?" 

Yorumlar Okunma: 3029