'Cedi Osmanlar neden Denizli'den yetişmesin?' - BasketFaul.com

'Cedi Osmanlar neden Denizli'den yetişmesin?'

18-05-19 14:45
Yerel Seçimler sonucunda birçok belediyede yönetim değişti. Konunun bizi ilgilendiren tarafı belediye kulüplerinde yeni yönetimlerin basketbola bakış açısı...

İlk durağımız TB2L'den TBL'ye şampiyon olarak yükselen Merkezefendi Belediyesi Denizli Basketbol oldu ve başkan İbrahim Abuşaha olumlu mesajlar verdi.

İşte başkandan pasajlar...
* TBL'ye çıkan takımımızda çok iyi ve yeni lige uygun oyuncularımız var. Pek çoğu ile yeniden anlaşacağız. Ayrıca koçumuz Şahin Ateşdağlı'dan da memnunuz ve kendisiyle sözleşme yenileyeceğiz.

* Adımlarımızı sağlam atarak istikrarlı şekilde yolumuza devam edeceğimiz. Organizasyonu sürdürülebilir hale getirmek için bütçe denkliğini mutlaka sağlamak zorundayız. Özellikle yaşadığımız ekonomik koşullarda piyasaya bütçemize uygun, makul rakamlarla gireceğiz. 

* En önemli projemiz temeli 3-6 ay içinde atılacak olan spor kompleksi olacak. Öncelikli olarak kendi çocuklarımıza sporu, basketbolu öğretmeliyiz. İyi bir altyapımızın olması durumunda basketbol vazgeçilmez duruma gelir. Altyapı oyuncuları için A takımı bir vizyon ve hedef olacak. Cedi Osmanlar, Furkanlar neden Denizli'den yetişmesin?

* Kompleksin içinde en az 5 bin kişilik bir salon, 2 antrenman sahası, konaklama tesisi, eğitim salonu bulunacak.

* Apar topar BSL'ye yükselmeye çalışmaktansa güçlü bir altyapı organizasyonu bizim misyonumuza çok daha uygun. TBL'deki ilk yılımızda makul bir bütçe ile play off'lara kalmaya çalışacağız. İleride şartlar hazır olduğunda daha fazlasını düşünebiliriz. Biz şunun sözünü verebiliriz: Bu kulüpte maaşlar aksamayacak. 

Yorumlar Okunma: 2158