Gözün gördüğü, gönlün istediği... (Hayri Solmaz) - BasketFaul.com

Gözün gördüğü, gönlün istediği... (Hayri Solmaz)

18-05-19 21:36
Genel bir analiz yapılacak olursa, 19 Mayıs 2019 tarihi itibariyle hem CSKA, hem de Real Madrid kadro derinliği, istikrarı ve niteliği, oyun çeşitliliği, sertliği ve dinamizmi anlamında Euroleague'in önde giden takımları. 

Efes'in mazisi 8 - 9 ay ama tamamen istim üzerinde, açık konuşmak gerekirse, neredeyse beklenenin bile üzerinde. 

CSKA çok etkili bir geri dönüş gerçekleştirdi. Real Madrid aldı götürdü derken ipi göğüsledi. 

CSKA ile Efes'in oyunu oynama biçimleri benzerlikler gösteriyor. Grup davranış biçimi olarak CSKA önde. Buraları oynama tecrübesi, bench zenginliği, istikrar, son 10 senenin en etkili figürlerinden biri olması göze çarpan somut koşullar.  Öte yandan Efes geçen yaz hedefini belirlemiş, kesenin ağzını açmış, koşulları oluşturmuş, yola çıkmış ve adım adım, ilmek ilmek son adımı atmaya gelmiş şahane bir örnek. 

Masaya tek tek yatırılsa belki CSKA ağır basar ama Ergin Ataman'ın Efes'i en az CSKA kadar şanslı. 

Açlık, heyecan, adanmışlık, motivasyon anlamında bırakın geri kalmayı, çok daha ileride. CSKA ise en kalburüstü örneklerden biri. Üst düzey bir final olacak... Bilindik bir son ile bitireyim. 

Final gecesinde göz ile gönülün isteği birbirine yakın; yani Efes'in kupayı kaldırması hiç de sürpriz değil, tam tersine en az CSKA'nın şampiyonluğu kadar güçlü bir olasılık. Dedim ya, gönül zaten bunu istiyor, gözün gördüğü de pek farklı değil. 

Haydi hayırlısı...

 

Yorumlar Okunma: 2540