Bogdan Bogdanovic: Kariyerimin sona ereceğinden korkmuştum - BasketFaul.com

Bogdan Bogdanovic: Kariyerimin sona ereceğinden korkmuştum

22-05-19 18:57
Bogdan Bogdanovic alışmadığı biçimde sakatlıklarla ve alışmadığı sorunlarla dolu bir sezon geçirdi. 2018-19 NBA sezonunda yaşadığı zorlukları ilk kez Sırp basınına anlattı.

Sportklub‘dan Sasa Ozmo’ya konuşan Sırp yıldız şu ifadeleri kullandı:

“En iyi sezonumu geçirdiğimde bile kendimden tam anlamıyla memnun değildim. Daha da iyisini yapabileceğimi hep düşündüm. Hala maksimumum nedir bilmiyorum. Bu sezon önce sakatlık beni aksattı. Takımı katılırken sıkıntı çektim çünkü daha önce kısıtlı dakikalar oynamamıştım. Oyunumu etkilemesinin yanı sıra takımdaki rolümü de etkiledi. Adaptasyon süreci sebebiyle oyunumda çok sallantı oldu ama takım olarak iyiydik, 40 galibiyetten memnun olduğumu söyleyebilirim.”

“Dizimden ikinci ameliyatı olunca korkmaya başladım. Kendime 'Kariyerim bu kadar mı olacak' diye sordum. Eski seviyeme dönüp dönemeyeceğimi durmadan düşünüyordum. Bileğimi yüzlerce kere sakatlamışımdır ama hiç  bu tür bir sakatlığım olmamıştı. Sonunda ameliyat olmaya karar verdim. Sonra iyileşme sürecindeki altı haftada her şey bittiğinde bantta koşarken sinir hücrelerim yanmaya başladı. Söyledim ama bir çözüm bulamadılar. Herkesle konuştum, doktor ameliyattan kaynaklandığını ve zamanla alışacağımı, hissetmeyeceğimi söyledi. Vücudum travma geçiriyormuş. Daha sonra iki gün dinlendim, rahatlayıp düşünmemeye çalıştım. Sonra o ağrı gitti. Nasıl geçti bilmiyorum ama güçlendirme çalışmalarına geri döndüm.”

“Bunu neden anlattım? Çünkü salonda alıştığımdan daha az çalışmak zorunda kaldım. İyileşme sürecimi yavaşlatacağını söylediler. Kinetik zincirim fazla antrenmandan bozulmuş. Antrenman planımı değiştirince oyunumu etkiledi. Ben hep şutumun girip girmeyeceğini bilirim ama asla öz güvenimi kaybetmem. Ama dizimdeki acının korkusundan şut için dengesiz çıkmaya başladım. Bu da şutumu ve şut performansımı değiştirdi.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2799