Banvit, Efes'i zorladı - BasketFaul.com

Banvit, Efes'i zorladı

22-05-19 22:12

İSTATİSTİK

Tahincioğlu BSL play-off çeyrek final ilk maçında baştan sona sert ve çekişmeli maçta Anadolu Efes, üçüncü çeyrekte öne geçerek Banvit karşısında sahadan 81-72 skorla karşılaşmayı kazanarak seride 1-0 öne geçti.

Karşılaşma iki ekip de daha temaslı ve sert başladı. Topu içeri sürerek basketi kaydeden Banvit, Anadolu Efes karşısında üstünlüğü eline aldı. Dunston ve Moerman ikilisinin basketleriyle çok geçmeden skora denge getirdi (11-11).  Son bölümde dışardan Rıdvan Öncel'le üçlükleri kaydeden Banvit, skor üstünlüğü eline aldı ve çeyreği önde tamamladı. 

İkinci çeyrekte de sahadaki sertliğin devam ettiği karşılaşmada Micic'le skora tekrar dengeyi getirdi (26-26).Baskılı savunmaya rağmen iki tarafta karşılıklı basketlerle dengeyi korumaya devam etti. Şehmus Hazer'in iyi başladığı Banvit'te son bölümde Morgan'la da kritik sayılar kaydeden Banvit tekrar farkı açtı. İkinci çeyreği Banvit 41-44 önde tamamladı.
İlk yarıyı Banvit'te Jordan Morgan 15 sayı (7/8 iki sayı) ile Efes de ise Vasilije Micic 14 sayı, 7 ribaundla tamamladılar. 

Üçüncü çeyreğin başındaki pozisyon itirazında bulunan Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman aldığı arka arkaya iki teknik faul sonucu 08:07 dakika kala oyundan diskalifiye edildi. Dunston, onu savunan Berke Atar'ı faule zorladı ve çok kısa sürede 3 faul birden aldırdı. 04:17 dakika kala Moerman'la üçlüğü kaydeden Efes skora dengeyi getirdi (55-55). Son bölümde içten dışa paslarda isabet kaydeden Efes, öne geçti ve üçüncü çeyreği 64-62 önde tamamladı.

Son çeyreğe Krunosslov Simon'la iyi bir seri yakalayan Efes, farkı açmaya başladı. Potaya giderek maçın içinde kalmaya çalışan Banvit'e Onuralp Bitim geçit vermedi. Mücadele ve çekişmenin bu dakikalarda daha da arttığı karşılaşmada iki ekip de mücadelesini sürdürdü. Kalan dakikalarda üstünlüğü bırakmayan Efes karşılaşmayı 81-72 kazanarak seride 1-0 öne geçti.

Öne çıkanlar
Anadolu Efes: Adrien Moerman 26 sayı, 10 ribaund, Bryant Dunston 23 sayı, 8 ribaund
Banvit: Jordan Morgan 20 sayı, 6 ribaund, Davon Shelton JR 16 sayı,4 ribaund

Yorumlar Okunma: 3341