Babalar gibi oynadı! - BasketFaul.com

Babalar gibi oynadı!

24-05-19 11:17

Toronto Raptors benchinin en önemli ismi sezon boyunca Fred VanVleet olmuştu. Fakat playofflara gelindiğinde kendinden hiç beklenmeyen bir performans izlemiştik. Şöyle ki playofflarda takımının oynadığı Philadelphia serisinde saha içinden 3/24 üç sayılık atışlarda ise 1/14 ile oynamıştı. Milwakuee serisine girildiğinde de değişen pek bir şey yoktu. İlk üç maç sonunda 4/20 saha içi isabetiyle oynuyordu ve sadece 10 sayı üretebilmişti.


Olaylar üçünü maçtan sonra bir anda değişti. Son iki maçta saha içinden 12/19 ile oynayan ve üç sayılık atış çizgisinin gerisinden 10/12 ile oynayan bir isimle karşı karşıyayız. Bu iki maç Toronto'nun kazandığı iki maç oldu ve Toronto şu an NBA finalleri için çok ciddi bir avantaj yakalamış durumda.

Peki temel sebep neydi de Fred VanVleet bir anda yetenekleri alınmış gibi gözüken bir oyuncuyken hatta saha içinden yüzde 16 ile oynarken maç kazandıran bir isme dönüştü. Cevap çok basit ikinci kez baba oldu.

İkinci maçın ardından üçüncü maça geçerken ikinci kez baba olan Fred kafasındaki stresten kurtulunca harika bir performans sergilemeye başladı. Bu durum bize NBA'de dahi olsa basketbolcuların robot değil insan olduklarını ve insani problemler yaşamalarının çok doğal olduğunun canlı bir örneğini gösteriyor. Onları eleştirirken aldıkları paranın çokluğunu ön plana almak değil onların insan olduğunu unutmamak gerekiyor.
 
 

Yorumlar Okunma: 2766