Sarıca: Alt sıralardaki takımlar yerlilere daha fazla süre verebilirdi - BasketFaul.com

Sarıca: Alt sıralardaki takımlar yerlilere daha fazla süre verebilirdi

26-05-19 13:55
Milli Takım Koçu Koçu Ufuk Sarıca milli takım oyuncuları açısından sezonu değerlendirirken, "Bazıları için sezon iyi geçti  ama play off'lara kalamayan takımdaki yerliler daha fazla süre alabilirdi." dedi.

Sarıca Milli Takımın, play off yarı finallerin sonlarında açıklanacağını, Slovenya kampına NBA oyuncuları dışında 18-19 ismin davet edileceğini söyledi ve sezonu milli takım oyuncuları için şöyle değerlendirdi:

* Milli Takıma aday oyuncuları açısından sezonu değerlendirirken lig ve Avrupa olarak ikiye ayırmak gerekir. Euroleague'de iki takımımızın Final Four'a alması çok büyük başarıydı ancak bu takımlarda çok az yerli oyuncu süre aldı.

* Türk Ligi'nde ise yeni yabancı kuralının da etkisiyle Türkler'in süre ve sorumluluğu arttı. Oyuncularımız daha fazla top kullandı, Berk Uğurlu 10 sayı ortalamasını tutturdu,  Tolga özellikle son bölümü çok iyi geçirdi. Darüşşafaka'da Kartal'ın, Galatasaray'da Göksenin'in, TOFAŞ'ta Yiğit'in süreleri yükseldi.
 
* Efes'te Metecan sezonun yarısını sakat geçirdi, diğer yarısında ise süre bulamadı. 4 numarada Ersan'ın back up'ı için Metecan önemli bir oyuncu. Ayrıca Sertaç ve Buğrahan da fazla fırsat bulamadı. Doğuş yine akıllarda kalan işler yaptı.

* Semih, takımı alt sıralarda da olsa aktif bir sezon geçirdi.
 
* Sezon bazı oyuculara yaradı. Yabancı sayısı azaldıktan sonraki ilk sezonu geçirdik, bunun sonuçları için sabretmemiz gerekir. Play off'lara kalamayan oyuncularda yerli oyuncular daha fazla değerlendirilebilirdi.
 
* NBA'de Cedi ve Ersan çok verimli bir sezonu geride bıraktılar. Furkan aldığı süreyi iyi kullandı ama az oynadı.

* Ümit Milli Takım ile program konusunu ayarlayabilirsek milli takım kampına 2-3 genç oyuncu çağıracağız.
 

Yorumlar Okunma: 2284