Orman maç topunu kullanamadı, Konya uzatmada kazandı - BasketFaul.com

Orman maç topunu kullanamadı, Konya uzatmada kazandı

26-05-19 18:16

İSTATİSTİK: 

TBL play-off yarı final 3. maçını Konyaspor uzatma sonunda 70-69 kazanarak seride 1-2 öne geçti. Serinin 4. maçı da salı günü Konya'da oynanacak.

Sert ve tempolu başlayan serinin üçüncü maçında ilk dakikalarda iki ekip de kolay atışları sayıya çeviremedi. Topa yaptığı baskıyla rakibini top kaybına zorlayan Konyaspor, sayıya çevirerek skor üstünlüğünü eline aldı. Ormanspor ise orta mesafeden kaydettiği sayılarla cevap vermekte gecikmedi. Ancak Marcus Hall ve Jackie Carmichael ikilisiyle iyi ritm yakalayan Konyaspor, farkı açmaya başladı. İlk çeyrek 19-15 Konyaspor üstünlüğüyle geçildi. 

İkinci çeyreğe Ormanspor daha iyi başlayan taraf oldu. Rakibinin pas akışına yaptığı müdahaleyle topu çalan Ankara ekibi, rakibini molayı aldırdı. Moladan sayıyla dönemeyen rakibi karşısında 07:17 dakika kala Graves'in üçlüğüyle üstünlüğü eline aldı (21-22). Kalan dakikalarda üstünlük mücadelesinin sürdüğü karşılaşmanın ikinci çeyreğini 32-30 Konyaspor önde tamamladı.
Konyaspor'da Marcus Hall 14 sayıyla, Ormanspor da ise Hasan Rizvic 11 sayıyla ilk yarının skorerleri oldular. Ribaundlarda 20-16 Konyaspor, asistler de ise 4-9 Ormanspor önde tamamladı. 

Üçüncü çeyrek karşılıklı üçlüklerle başladı. 05:46 dakika skor Şahin Ekmen'in basket-faulüyle skor eşitlendi (38-38). Bu çeyrekte daha iyi etkili oynayan Şahin Ekmen hem hücumda hem savunmada kaydettiği kritik sayılarla Ormanspor'u öne geçirdi (38-43). Rakibinin baskılı savunması karşısında skor bulmakta zorlanan Konyaspor, zorlama atışlara yöneldi. Üstünlüğü kalan dakikalarda da korumaya devam eden Ormanspor üçüncü çeyreği 44-51 önde tamamladı. 

Son çeyreğe üçlüklerle hızlı bir başlangıç yapan Konyaspor farkı 2'ye çekti (52-54). Şahin Ekmen bu çeyrekte de kritik sayılarını kaydetmeye devam ederek takımının önde olmasında önemli rol oynadı. Arka arkaya kaçan şutlara rağmen mücadele ve isteğini bırakmayan Konyaspor ise 05:34 dakika kala Hamit Sezaver'in üçlüğüyle skoru bir kez daha eşitledi (56-56). Kalan dakikalarda üstünlüğün sürekli el değiştirdiği karşılaşma 63-63 eşitlikle tamamlanarak uzatmaya gitti. 

Uzatmada da kıran kırana giden maçı Konyaspor 70-69 kazanarak seride 1-2 öne geçti. Skor 70-69 iken Konyaspor 5 saniyede topu oyuna sokamadı, Hasan Karabulut'un üçlüğü sayı olmayınca Konyaspor çekişmeli maçın galibi oldu. Serinin 4. maçı salı günü de Konya'da oynanacak.

Öne çıkanlar:
Konyaspor: Marcus Hall 29 sayı, 11 ribaund, Sertay Gürsu 14 sayı
Ormanspor: Yasiin Graves 25 sayı, 5 ribaund, Hasan Rizvic 19 sayı, 10 ribaund

Yorumlar Okunma: 2073