BSL'de final heyecanı başlıyor - BasketFaul.com

BSL'de final heyecanı başlıyor

09-06-19 08:02
Merakla beklenen Anadolu Efes-Fenerbahçe BEKO final serisi bugün başlıyor. 17.00’de Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak mücadele TRT Spor ve Tivibu Spor 2 ortak yayınıyla ekranlara gelecek. Karşılaşmayı Aytuğ Ekti, Zafer Yılmaz, Altuğ Köselerli hakem üçlüsü yönetecek.
 
Anadolu Efes ile Fenerbahçe BEKO ile bugüne kadar 149 maç oynadı, 89'unda Anadolu Efes, 60'ında Fenerbahçe galip geldi.

İki takım BSL finalinde iki takım 6 kez karşı karşıya geldi, ilk dördünü Anadolu Efes, son ikisini Fenerbahçe kazandı.

Play-off final serisinde dört galibiyet alan takım şampiyonluğa ulaşacak.

Eşleşmenin maç programı şöyle:
 
1. Maç: 9 Haziran Pazar 17.00 - Sinan Erdem Spor Salonu: Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko
2. Maç: 11 Haziran Salı 18.45 - Sinan Erdem Spor Salonu: Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko
3. Maç: 13 Haziran Perşembe 21.00 – Ülker Spor ve Etkinlik Salonu: Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes
4. Maç: 15 Haziran Cumartesi (saat daha sonra açıklanacak) – Ülker Spor ve Etkinlik Salonu: Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes
5. Maç (gerekmesi durumunda oynanacak): 17 Haziran Pazartesi (saat daha sonra açıklanacak) – Sinan Erdem Spor Salonu: Anadolu Efes - Fenerbahçe Beko
6. Maç (gerekmesi durumunda oynanacak): 19 Haziran Çarşamba (saat daha sonra açıklanacak) – Ülker Spor ve Etkinlik Salonu: Fenerbahçe Beko - Anadolu Efes
7. Maç (gerekmesi durumunda oynanacak): 21 Haziran Cuma (saat daha sonra açıklanacak) – Sinan Erdem Spor Salonu: Anadolu Efes - Fenerbahçe Beko

Takım İstatistikleri (Anadolu Efes - Fenerbahçe Beko):
 
Atılan sayı: 88.39 – 86.53
Ribaund: 38.52 – 32.24
Asist: 22.94 – 20.76
Top çalma: 6.97 – 7.44
Blok: 2.79 – 1.79
Top kaybı: 11.03 – 12.09
Faul: 16.67 – 18.38
2 sayı yüzdesi: %56.3 - %62.9
3 sayı yüzdesi: %38.5 - %41.7

Serbest atış yüzdesi: %79.9 - %78.8 

 

 

LİG ŞAMPİYONLARI
 SEZON
ŞAMPİYON
 COACH
FİNALİST
 SERİ
2017-18
Fenerbahçe
 Zeljko Obradovic
TOFAŞ
4 - 1
2016-17
Fenerbahçe
 Zeljko Obradovic
Beşiktaş
4 - 0
2015-16
Fenerbahçe
 Zeljko Obradovic
Anadolu Efes
4 - 2
2014-15
Pınar Karşıyaka
 Ufuk Sarıca
Anadolu Efes
4 - 1
2013-14
Fenerbahçe Ülker
 Zeljko Obradovic
Galatasaray LH
4 - 3
2012-13
Galatasaray MP
 Ergin Ataman
Banvit Basketbol
4 - 1
2011-12
Beşiktaş Milangaz
 Ergin Ataman
Anadolu Efes
4 - 2
2010-11
Fenerbahçe Ülker
 Neven Spahija
Galatasaray C.C
4 - 2
2009-10
Fenerbahçe Ülker
 Bogdan Tanjevic
Efes Pilsen
4 - 2
2008-09
Efes Pilsen
 Ergin Ataman
Fenerbahçe Ülker
4 - 2
2007-08
Fenerbahçe Ülker
 Bogdan Tanjevic
Türk Telekom
4 - 1
2006-07
Fenerbahçe Ülker
 Aydın Örs
Efes Pilsen
4 - 0
2005-06
Ülkerspor
 Murat Özyer
Efes Pilsen
4 - 0
2004-05
Efes Pilsen
 Oktay Mahmuti
Beşiktaş
4 - 1
2003-04
Efes Pilsen
 Oktay Mahmuti
Ülkerspor
4 - 2
2002-03
Efes Pilsen
 Oktay Mahmuti
Ülkerspor
4 - 3
2001-02
Efes Pilsen
 Oktay Mahmuti
Ülkerspor
4 - 2
2000-01
Ülkerspor
 Murat Didin
Efes Pilsen
4 - 2
1999-00
TOFAŞ
 Tolga Öngören
Efes Pilsen
4 - 1
1998-99
TOFAŞ SAS
 Jasmin Repesa
Efes Pilsen
4 - 2
1997-98
Ülkerspor
 Çetin Yılmaz
Efes Pilsen
4 - 2
1996-97
Efes Pilsen
 Aydın Örs
Türk Telekom PTT
4 - 1
1995-96
Efes Pilsen
 Aydın Örs
Ülkerspor
4 - 0
1994-95
Ülkerspor
 Çetin Yılmaz
Fenerbahçe
4 - 2
1993-94
Efes Pilsen
 Aydın Örs
Ülkerspor
4 - 2
1992-93
Efes Pilsen
 Aydın Örs
Fenerbahçe
4 - 0
1991-92
Efes Pilsen
 Aydın Örs
Paşabahçe
3 - 1
1990-91
Fenerbahçe
 Çetin Yılmaz
TOFAŞ SAS
3 - 2
1989-90
Galatasaray
 Faruk Akagün
Paşabahçe
3 - 1
1988-89
Eczacıbaşı
 Mehmet Baturalp
Çukurova
3 - 1
1987-88
Eczacıbaşı
 Mehmet Baturalp
Çukurova
3 - 1
1986-87
Karşıyaka
 Nadir Vekiloğlu
Galatasaray
2 - 1
1985-86
Galatasaray
 Fehmi Sadıkoğlu
Efes Pilsen
2 - 1
1984-85
Galatasaray
 Nur Germen
Fenerbahçe
2 - 1
1983-84
Efes Pilsen
 Aydan Siyavuş
Karşıyaka
2 - 1
1982-83
Efes Pilsen
 Rıza Erverdi
Fenerbahçe
Gr 1. v 2.
1981-82
Eczacıbaşı
 Aydan Siyavuş
Beşiktaş
 Gr 1. v 2.
1980-81
Eczacıbaşı
 Aydan Siyavuş
Beşiktaş
 Gr 1. v 2.
1979-80
Eczacıbaşı
 Aydan Siyavuş
Efes Pilsen
 Lig 1. v 2.
1978-79
Efes Pilsen
 Faruk Akagün
Eczacıbaşı
 Gr 1. v 2.
1977-78
Eczacıbaşı
 Aydan Siyavuş
TOFAŞ SAS
 Lig 1. v 2.
1976-77
Eczacıbaşı
 Aydan Siyavuş
Beşiktaş
 Lig 1. v 2.
1975-76
Eczacıbaşı
 Aydan Siyavuş
Beşiktaş
 Lig 1. v 2.
1974-75
Beşiktaş
 Cavit Altunay
Galatasaray
 Lig 1. v 2.
1973-74
Muhafızgücü
 Armagan Asena
Şekerspor
 Lig 1. v 2.
1972-73
İTÜ
 Öner Şaylan
Şekerspor
 Lig 1. v 2.
1971-72
İTÜ
 Samim Göreç
Beşiktaş
 Lig 1. v 2.
1970-71
İTÜ
 Şengün Kaplanoğlu
Fenerbahçe
 Lig 1. v 2.
1969-70
İTÜ
 Mehmet Baturalp
Fenerbahçe
 Lig 1. v 2.
1968-69
Galatasaray
 Petar Simenov
İTÜ
 Lig 1. v 2.
1967-68
İTÜ
 Mehmet Baturalp
Fenerbahçe
 Lig 1. v 2.
1966-67
Altınordu
 Samim Göreç
Galatasaray
 Lig 1. v 2.
ŞAMPİYONLUK SAYILARI
13
Anadolu Efes
9
Fenerbahçe
8
Eczacıbaşı
5
İTÜ, Galatasaray
4
Ülkerspor
2
TOFAŞ, Karşıyaka, Beşiktaş
1
Altınordu, Muhafızgücü

 

COACH ŞAMPİYONLUK SAYISI
7
Aydan Siyavuş
6
Aydın Örs
4
Mehmet Baturalp, Oktay Mahmuti, Zeljko Obradovic
3
Çetin Yılmaz, Ergin Ataman
2
Samim Göreç , Bogdan Tanjevic
1
Petar Simenov, Şengün Kaplanoğlu, Öner Şaylan, Armagan Asena, Cavit Altunay, Faruk Akagün, Rıza Erverdi, Nur Germen, Fehmi Sadıkoğlu, Nadir Vekiloğlu, Jasmin Repesa, Tolga Öngören, Murat Didin, Murat Özyer, Neven Spahija, Ufuk Sarıca

 

Yorumlar Okunma: 1049

ardahan escort bingol escort sivas escort agri escort kirklareli escort malatya escort corum escort sanal ofis bodrum rent a car düğün fotoğrafçısı ankara sanal ofis Türkçe Porno İzle Ataşehir escort Kadıköy escort Ankara escort Beylikdüzü escort Ankara escort izmir escort izmir escort ankara escort ankara escort