Potanın Perileri yenilgiyle başladı - BasketFaul.com

Potanın Perileri yenilgiyle başladı

27-06-19 21:21

İSTATİSTİK: 

Kadınlar Avrupa Şampiyonası ilk maçında Milliler İtalya'ya 57-54 mağlup oldu. Maç boyu oyun dengede giderken son çeyreğin son bölümünde üst üste 11 sayı atan eski Fenerbahçeli Sottana'yı durduramayınca mağlubiyetten kaçamadık.

Maça İtalya iyi başladı. 4-0'lık İtalya serisinin ardından toparlanan milliler maçın başındaki gerginliğini atınca oyun ve skor üstünlüğünü ele geçirdi. 5 dakikada gelen 15-0'lık serimiz çift haneli üstünlüğü bize getirdi. Bu bölümde kenardan gelen Pelin farkı yaratan oyuncu oldu. İçeriden dışarıdan iyi hücum eden milliler ilk çeyreği 17-10 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte roller değişti. İtalya'nın çok iyi savunması karşısında çaresiz kaldık. 5 dakika skoru 5-0 İtalya lehine olurken top kayıpları canımızı çok yaktı. İtalya da iyi hücum edemedi ama hücum ribaundlarıyla oyunun içinde kalmayı başardılar. 6 dakikalık sessizliğimizi Olcay'ın serbest atışları bozdu. Çeyreğin son bölümü nispeten iyi hücumlarla geçilirken son saniyede yediğimiz basket ile ilk çeyreği 26-25 geride tamamladık.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan taraf bu sefer Millilerimiz oldu. İlk 4 dakiakda yakaladığımız 8-0'lık seri ile üstünlüğü ele geçirdik. Cdippa ve Dotto'dan ekstra katkı alan İtalya skora tutundu. İki taraf da hücumda çok zorlanırken İtalya yine hücum ribaundlarıyla fark yarattı. ÇEyrek sonunda 5 kez top kullanan İtalyanlar farkı eritti. Son çeyreğe 37-36 önde girdik.

 

Son çeyreğe Olcay'ın üçlüğüyle girdik. OYun istediğimiz çizgide giderken Crippa yine öne çıktı. Dotto'nun şanssız sakatlığına kadar oyun dengede gitti. Dotto reklam alanında kayarak sakatlandı. Bu dakikadan sonra İtalya çok daha motive gözükürken sakatlanan Dotto'nun yerine giren günün sessiz ismi Sottana maçın kaderini değiştirdi. Takımının kalan sürede ürettiği 11 sayının tamamını üreten Sottana maçı da İtalya'ya getirdi. Son bölümde Olcay'ın da hafif bir sakatlık geçirmesiyle milliler oyundan düştü. Karşılaşmadan İtalya 57-54 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2103