Dünya Şampiyonası statüsü ve programı - BasketFaul.com

Dünya Şampiyonası statüsü ve programı

15-09-19 23:43
Her gruptan ilk iki takım 2. Tura yükselecek, diğer 16 takım 17-32 için oynayacak.

Takımlar 2. Tura gruplarda oynadıkları 3 maçı da taşıyacak ve yan gruptan gelen diğer iki takımla karşılaşacak. İlk iki sırayı alanlar çeyrek finale yükselecek, son ikiler ise 9-16 arasındaki Klasman Grubu'na kalacak.

Çeyrek finalde kazananlar yoluna devam edecek, kaybedenler 5-8 mücadelesi yapacak

.

FIBA ERKEKLER DÜNYA ŞAMPİYONASI
31 AĞUSTOS – 15 EYLÜL 2019 / ÇİN
A GRUBU
B GRUBU
C GRUBU
D GRUBU
1
Fildişi Sahili
1
Rusya
1
İspanya
1
Angola
2
Polonya
2
Arjantin
2
İran
2
Filipinler
3
Venezüella
3
G. Kore
3
Porto Riko
3
İtalya
4
Çin
4
Nijerya
4
Tunus
4
Sırbistan
E GRUBU
F GRUBU
G GRUBU
H GRUBU
1
Türkiye
1
Yunanistan
1
Dominik Cum.
1
Kanada
2
Çekya
2
Yeni Zelanda
2
Fransa
2
Senegal
3
Amerika
3
Brezilya
3
Almanya
3
Litvanya
4
Japonya
4
Karadağ
4
Ürdün
4
Avustralya

 

 

FIBA ERKEKLER DÜNYA ŞAMPİYONASI
A GRUBU
O
G
M
PUAN
*
B GRUBU
O
G
M
PUAN
Polonya
3
3
0
6
*
Arjantin
3
3
0
6
Venezüella
3
2
1
5
*
Rusya
3
2
1
5
Çin
3
1
2
4
*
Nijerya
3
1
2
4
Fildişi Sahili
3
0
3
3
*
G. Kore
3
0
3
3
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
C GRUBU
O
G
M
PUAN
*
D GRUBU
O
G
M
PUAN
İspanya
3
3
0
6
*
Sırbistan
3
3
0
6
Porto Riko
3
2
1
5
*
İtalya
3
2
1
5
Tunus
3
1
2
4
*
Angola
3
1
2
4
İran
3
0
3
3
*
Filipinler
3
0
3
3
E GRUBU
O
G
M
PUAN
*
F GRUBU
O
G
M
PUAN
Amerika
3
3
0
6
*
Brezilya
3
3
0
6
Çekya
3
2
1
5
*
Yunanistan
3
2
1
5
Türkiye
3
1
2
4
*
Yeni Zelanda
3
1
2
4
Japonya
3
0
3
3
*
Karadağ
3
0
3
3
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
G GRUBU
O
G
M
PUAN
*
H GRUBU
O
G
M
PUAN
Fransa
3
3
0
6
*
Avustralya
3
3
0
6
Dominik Cum.
3
2
1
5
*
Litvanya
3
2
1
5
Almanya
3
1
2
4
*
Kanada
3
1
2
4
Ürdün
3
0
3
3
*
Senegal
3
0
3
3

 

31 AĞUSTOS CUMARTESİ
1
D
10:30
Angola - Sırbistan
59 - 105
2
A
11:00
Polonya - Venezüella
73 - 57
3
B
11:30
Rusya - Nijerya
82 - 77
4
C
11:30
İran - Porto Riko
81 - 83
5
D
14:30
Filipinler - İtalya
62 -108
6
A
15:00
Fildişi Sahili - Çin
55 - 70
7
B
15:30
Arjantin - Güney Kore
95 - 69
8
C
15:30
İspanya - Tunus
101 - 62
1 EYLÜL PAZAR
9
H
10:30
Kanada - Avustralya
92 - 108
10
F
11:00
Yeni Zelanda - Brezilya
94 - 102
11
E
11:30
Türkiye - Japonya
86 - 67
12
G
11:30
Dominik Cumhuriyeti - Ürdün
80 - 76
13
H
14:30
Senegal - Litvanya
47 - 101
14
F
15:00
Yunanistan - Karadağ
85 - 60
15
E
15:30
Çekya - Amerika
67 - 88
16
G
15:30
Fransa - Almanya
78 - 74
2 EYLÜL PAZARTESİ
17
D
10:30
İtalya - Angola
92 - 61
18
A
11:00
Venezüella - Fildişi Sahili
87 - 71
19
B
11:30
Nijerya - Arjantin
81 - 94
20
C
11:30
Tunus - İran
79 - 67
21
D
14:30
Sırbistan - Filipinler
126 - 67
22
A
15:00
Çin - Polonya
76 - 79
23
B
15:30
Güney Kore - Rusya
73 - 87
24
C
15:30
Porto Riko - İspanya
63 - 73
3 EYLÜL SALI
25
H
10:30
Avustralya - Senegal
81 - 68
26
F
11:00
Karadağ - Yeni Zelanda
83 - 93
27
E
11:30
Japonya - Çekya
76 - 89
28
G
11:30
Almanya - Dominik Cumhuriyeti
68 - 70
29
H
14:30
Litvanya - Kanada
92 - 69
30
F
15:00
Brezilya - Yunanistan
79 - 78
31
E
15:30
Amerika - Türkiye
93 - 92
32
G
15:30
Ürdün - Fransa
64 - 103
4 EYLÜL ÇARŞAMBA
33
D
10:30
Angola - Filipinler
84 - 81
34
A
11:00
Fildişi Sahili - Polonya
63 - 80
35
B
11:30
Güney Kore - Nijerya
66 - 108
36
C
11:30
Porto Riko - Tunus
67 - 64
37
D
14:30
İtalya - Sırbistan
77 - 92
38
A
15:00
Venezüella - Çin
72 - 59
39
B
15:30
Rusya - Arjantin
61 - 69
40
C
15:30
İspanya - İran
73 - 65
5 EYLÜL PERŞEMBE
41
H
10:30
Kanada - Senegal
82 - 60
42
F
11:00
Brezilya - Karadağ
84 - 73
43
E
11:30
Türkiye - Çekya
76 - 91
44
G
11:30
Almanya - Ürdün
96 - 62
45
H
14:30
Litvanya - Avustralya
82 - 87
46
F
15:00
Yunanistan - Yeni Zelanda
103 - 97
47
E
15:30
Amerika - Japonya
98 - 45
48
G
15:30
Dominik Cumhuriyeti - Fransa
56 - 90

 

GRUP MAÇLARI SONRASI SIRALAMA
A GRUBU
B GRUBU
C GRUBU
D GRUBU
A1
Polonya
B1
Arjantin
C1
İspanya
D1
Sırbistan
A2
Venezüella
B2
Rusya
C2
Porto Riko
D2
İtalya
A3
Çin
B3
Nijerya
C3
Tunus
D3
Angola
A4
Fildişi Sahili
B4
G. Kore
C4
İran
D4
Filipinler
E GRUBU
F GRUBU
G GRUBU
H GRUBU
E1
Amerika
F1
Brezilya
G1
Fransa
H1
Avustralya
E2
Çekya
F2
Yunanistan
G2
Dominik Cum.
H2
Litvanya
E3
Türkiye
F3
Yeni Zelanda
G3
Almanya
H3
Kanada
E4
Japonya
F4
Karadağ
G4
Ürdün
H4
Senegal

 

 

DÜNYA ŞAMPİYONASI 2. TUR MAÇLARI
I GRUBU
O
G
M
PUAN
*
J GRUBU
O
G
M
PUAN
Arjantin
5
5
0
10
*
İspanya
5
5
0
10
Polonya
5
4
1
9
*
Sırbistan
5
4
1
9
Rusya
5
3
2
8
*
İtalya
5
3
2
8
Venezüella
5
2
3
7
*
Porto Riko
5
2
3
7
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
K GRUBU
O
G
M
PUAN
*
L GRUBU
O
G
M
PUAN
Amerika
5
5
0
10
*
Avustralya
5
5
0
10
Çekya
5
3
2
8
*
Fransa
5
4
1
9
Yunanistan
5
3
2
8
*
Litvanya
5
3
2
8
Brezilya
5
3
2
8
*
Dominik Cum.
5
2
3
7

 

2. TUR MAÇLARI
6 EYLÜL CUMA
49
A1-B2
11:00
Polonya - Rusya
79 - 74
54
B3-A4
11:00
Nijerya - Fildişi Sahili
83 - 66
56
D3-C4
11:00
Angola - İran
62 - 71
52
D1-C2
11:30
Sırbistan - Porto Riko
90 - 47
50
B1-A2
15:00
Arjantin - Venezüella
87 - 67
53
A3-B4
15:00
Çin - Güney Kore
77 - 73
55
C3-D4
15:00
Tunus - Filipinler
86 - 67
51
C1-D2
15:30
İspanya - İtalya
67 - 60
7 EYLÜL CUMARTESİ
62
F3-E4
10:30
Yeni Zelanda - Japonya
111 - 81
60
H1-G2
11:00
Avustralya - Dominik Cumhuriyeti
82 - 76
64
H3-G4
11:00
Kanada - Ürdün
126 - 71
58
F1-E2
11:30
Brezilya - Çekya
71 - 93
61
E3-F4
14:30
Türkiye - Karadağ
79 - 74
59
G1-H2
15:00
Fransa - Litvanya
78 - 75
63
G3-H4
15:00
Almanya - Senegal
89 - 78
57
E1-F2
15:30
Amerika - Yunanistan
69 - 53
8 EYLÜL PAZAR
65
A2-B2
11:00
Venezüella - Rusya
60 - 69
69
A4-B4
11:00
Fildişi Sahili - Kore
71 - 80
72
C3-D3
11:00
Tunus - Angola
86 - 84
67
C2-D2
11:30
Porto Riko - İtalya
89 - 94
66
A1-B1
15:00
Polonya - Arjantin
65 - 91
70
A3-B3
15:00
Çin - Nijerya
73 - 86
71
C4-D4
15:00
İran - Filipinler
95 - 75
68
C1-D1
15:30
İspanya - Sırbistan
81 - 69
9 EYLÜL PAZARTESİ
77
E4-F4
10:30
Japonya - Karadağ
65 - 80
75
G2-H2
11:00
Dominik Cumhuriyeti - Litvanya
55 - 74
79
G4-H4
11:00
Ürdün - Senegal
79 - 77
73
E2-F2
11:30
Çekya - Yunanistan
77 - 84
78
E3-F3
14:30
Türkiye - Yeni Zelanda
101 - 102
76
G1-H1
15:00
Fransa - Avustralya
98 - 100
80
G3-H3
15:00
Almanya - Kanada
82 - 76
74
E1-F1
15:30
Amerika - Brezilya
89 - 73

 

ÇEYREK FİNAL MAÇLARI
10 EYLÜL SALI
81
I1-J2
14:00
Arjantin - Sırbistan
97 - 87
82
J1-I2
16:00
İspanya - Polonya
90 - 78
11 EYLÜL ÇARŞAMBA
83
K1-L2
14:00
Amerika - Fransa
79 - 89
84
L1-K2
16:00
Avustralya - Çekya
82 - 70

 

YARI FİNAL & KLASMAN MAÇLARI
12 EYLÜL PERŞEMBE
85
Klasman
14:00
Sırbistan - Amerika
94 - 89
86
Klasman
16:00
Polonya - Çekya 
84 - 94
13 EYLÜL CUMA
88
Yarı Final
11:00
İspanya - Avustralya 
95 - 88
87
Yarı Final
15:00
Arjantin - Fransa 
80 - 66
14 EYLÜL CUMARTESİ
89
7-8. lık
11:00
Amerika - Polonya 
87 - 74
90
5-6. lık
15:00
Sırbistan - Çekya 
90 - 81

 

FİNAL
15 EYLÜL PAZAR
Çin Wukesong Sport Arena
91
3. lük
11:00
Fransa – Avustralya 
67 - 59
92
Final
15:00
Arjantin – İspanya 
75 - 95

 

ŞAMPİYONA SIRALAMASI
1
İspanya
2
Arjantin
3
Fransa
4
Avustralya
5
Sırbistan
6
Çekya
7
Amerika
8
Polonya
9
Litvanya
10
İtalya
11
Yunanistan
12
Rusya
13
Brezilya
14
Venezüella
15
Porto Riko
16
Dominik Cumhuriyeti
17
Nijerya
18
Almanya
19
Yeni Zelanda
20
Tunus
21
Kanada
22
Türkiye
23
İran
24
Çin
25
Karadağ
26
Güney Kore
27
Angola
28
Ürdün
29
Fildişi Sahilleri
30
Senegal
31
Japonya
32
Filipinler

 

Yorumlar Okunma: 13254

ardahan escort bingol escort sivas escort agri escort kirklareli escort malatya escort corum escort sanal ofis bodrum rent a car düğün fotoğrafçısı ankara sanal ofis Türkçe Porno İzle Ataşehir escort Kadıköy escort Ankara escort Beylikdüzü escort Ankara escort izmir escort izmir escort ankara escort ankara escort Pendik escort bahçeşehir escort Sincan escort Beylikdüzü escort Ataşehir escort travesti eskişehir escort escort bursa escort bursa izmit escort escort bursa canlı bahis siteleri casino siteleri bonus veren siteler milanobet bonus veren siteler ankara escort esat escort kolej escort izmir escort travesti porno raf sistemleri ankara sanal ofis antalya escort betboo