Popovich: Yazını feda eden oyuncularımla gurur duyuyorum - BasketFaul.com

Popovich: Yazını feda eden oyuncularımla gurur duyuyorum

11-09-19 20:36
ABD Milli Takımı Koçu Gregg Popovich, Fransa yenilgisinden sonra eksiklerle ilgili soruyu, "Fransa'ya saygısızlık" olarak nitelendirdi.

Donovan Mitchell’a karşılaşmadan sonra “Takımda başka NBA oyuncuları görmek ister miydin?” şeklindeki soruda araya giren Popovich, şunları söyledi:

“Bence bu saygısız bir düşünce. Böyle bir şeyi sormanız bile. ‘Şu şu adamlar gelseydi…’ diyorsunuz. Bu da Fransa’ya ve bu turnuvadaki herkese saygısızlık. Fransa bizi yendi. Takımda kimin olduğu fark etmez. Yazlarını feda edip buraya gelen bu 12 oyuncuyla daha fazla gurur duyamazdım. Daha önce hiç birlikte oynamadılar. Salonda mücadele ettiler ve bunun için takdiri hak ediyorlar. Fransa’nın da kazandığı için takdiri hak ettiği gibi. ‘ABD’nin başka oyuncuları yoktu’ meselesi değil bu. ‘Başka oyuncular’ diye bir şey yok. Burada olan oyuncular bunlar. Harika bir iş çıkardılar ve onlarla çok gururluyum.”

Mitchell ise soruyu “Buraya gelmedilerse bu onların kararı. Onların dışında gelmek isteyip gelemeyenler de oldu. Nasıl hissettiğimi ve onların nasıl hissettiklerini biliyorum. Neden gelenlere bakmıyorsunuz?” şeklinde yanıtladı ve ekledi:

“Sezonlarımız bittikten hemen sonra koç Pop ve diğer koçlarla çalışmak için buraya geldik. Bizim için kimin burada olmadığı mesele değil. Amerikalılar için mücadele etmek isteyen 12 oyuncumuz vardı, tıpkı diğer ülkeler gibi.” (eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 3591