Ernak: Bir devre oynayarak BSL'de kimseyi yenemezsiniz - BasketFaul.com

Ernak: Bir devre oynayarak BSL'de kimseyi yenemezsiniz

07-10-19 13:31
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak, zaman zaman iki günde bir maç oynamak durumunda olduklarını belirtip ,"Bunu anlayıp kendimizi yoğun trafiğe hazır tutmamız gerekiyor." dedi.

Bursaspor yenilgisini sürpriz olarak görmediğini ifade eden Ernak, "İyi bir kimya oluşturdular. Hem pozisyon yaratan, hem şut sokan oyunculardan kurulu olan Bursaspor ligde belli bir seviyeyi yakalayabilecek bir takım. Sonuç Bursasporlu oyuncuları tanımayanlar için şaşırtıcı gelmiş olabilir ama ben onların ne kadar tehlikeli olduklarını biliyorum. Tabii ki bu maçta bizim hatalarımız da büyük etken oldu." yorumunu yaptı.

Ernak şöyle konuştu:

"BSL'de bir devre oynayarak kimseyi yenemezsiniz. Biz Bursaspor maçının ilk yarısında sahada yoktuk. Eurocup'la birlikte BSL'yi götürmek zorundayız ve bu ritmi karşılayacak olgunluğa ulaşmalıyız. Umarım Bursaspor maçı bizim için iyi bir ders olmuştur ve bunu gelecekte kendi lehimize kullanırız. 17 boş şut sokamamamız da kırılmamıza neden oldu. Oyuncularımız iyi yaptıkları şeyler yerine, daha iyi oyuncu olmak adına başka şeyler denemeye başlayınca düzenimizi de kaybettik." 

Yorumlar Okunma: 2021