Dal: Biz de mi hakemler aleyhinde demeç verelim? - BasketFaul.com

Dal: Biz de mi hakemler aleyhinde demeç verelim?

05-11-19 16:38
Sezona Ankara Kayı ve Kocaeli BŞB Kâğıt spor galibiyetleriyle başlayan TB2L takımlarından Erzurum BŞB Gençlik Spor kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Ahmet Dal son iki maçta yaşadıklarını belirttiği hakem hatalarıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Dal şunları söyledi:

‘’Bu ligde 3. yılımız ve bu şehirde basketbolu yaşatmaya çalışıyoruz. Lige katılmakta zorlanırken çok kısa sürede bu lige değer katmak için 22,5 yaş ortalamasıyla, potansiyelli gençlerle yola çıktık, dinamik ve yetenekli bir takım kurduk.  Ligin 2.haftasında evimizde aslanlar gibi oynayarak kazandığımız Kocaeli Bşb Kâğıt Spor maçı sonrasında rakip takım antrenörünün söylemleri sonrasında herhalde takımımıza karşı bir algı oluşmuş olmalı ki son iki maçta hakem arkadaşlar tarafından aleyhimize standartsız çalınan fauller sonrası uzun rotasyonumuzu oyuna katmadan oynamak zorunda kalıyoruz. 
TED Kolejliler deplasmanında maçın öncesinde kulislerde ve rakip oyuncular arasında konuşulan tek konunun 'Erzurum çok sert oynuyor' algısı oturtulması hakem arkadaşları etkiliyor olmalı ki ilk çeyrekte uzunlarımızın biri 3, biri 4 faulle oyundan değişmek durumunda kalıyor ve maçı tamamlayamayarak devamında oyundan çıkma durumunda bırakılıyorlar.  

Yine evimizde oynadığımız Çorlu Belediyesi maçında rakibimiz ilk çeyrek sonunda sadece (1), ilk yarı sonunda da (4) takım faulünde kalırken bize çalınan (11) takım faulü de düşündürücü. Uzunlarımıza çalınan fauller sonrası yine uzunlarımız olmadan oynamaya mahkûm bırakılıyoruz. 
Nasıl oluyor da ilk 2 hafta da basketbol çerçevesinde sertliğe izin veren hakem arkadaşlar 3. ve 4.hafta maçlarında aynı pozisyonlarda bizi cezalandırıyorlar. Oynanan basketbol ve yapılan sertlik aynı sonuçta. Eğer açıklamalar, kulisler, maç öncesi konuşmalar eşliğinde maçlara çıkılacaksa bundan sonra biz de her kaybettiğimiz maç sonrası açıklamalarda bulunalım.

Olay algı yaratıp hakemleri baskı altına almaksa bundan sonra biz de algı yaratarak bu ligde söz sahibi olmaya çalışacağız.’’  

Yorumlar Okunma: 2836