Erdoğan: Çok iyi savunma yaptık - BasketFaul.com

Erdoğan: Çok iyi savunma yaptık

07-12-19 22:26
Galatasaray Doğa Sigorta'nın, Teksüt Bandırma'yı 91-70 mağlup ettiği mücadele sonrası koç Ertuğrul Erdoğan ve sarı-kırmızı formayla ilk maçına çıkan Alex Poythress açıklamalarda bulundu.

Erdoğan galibiyeti şu ifadelerle değerlendirdi:

"Her şeyden önce maçın başından itibaren çok iyi savunma yapan bir Galatasaray vardı. Bana göre savunmada çok daha konsantre, bilinçli, yardımlaşarak oynadık. Bu zaten beraberinde farkı getirdi. Çünkü Bandırma ekibi yüksek skor üretebilen bir takım. En son Pau Orthez'e attıkları 90 sayı bunun göstergesi. Son 10 maçtır 85 üstü sayı atan bir takım, biz bugün onları 70'te tuttuk. Oyuncularımı tek tek tebrik ediyorum. Umarım üzerine koyarak devam ederiz. Çünkü önemli bir döneme girdik. Ligin gidişatı açısından çok değerli bir periyot, kalan dört önemli maçımız var. Birbirinden değerli dört maç... Bu maçlara taraftarımızı da bekliyoruz, ligin sıralamasına etki edecek haftalara giriyoruz. Bu dönemin başlangıcı adına önemli bir karşılaşma oldu."

"Bir diğer konu... Alex Poythress belki de bugün ilk maçına çıkacak olmanın da getirdiği heyecanla, 3-4 gün içinde çok iyi bir adaptasyon süreci geçirdi. Bir kalite ortaya koydu. İnşallah Avrupa basketboluna çabuk adapte olacak. Çünkü burada ilk kez oynuyor. Bize iki sezondur Avrupa'da ilk kez oynayacak oyuncular geliyor, bu hem bir şans hem de şanssızlık. Amerika'ya kıyasla buradaki hücum ve savunma anlayışı çok farklı. Poythress'ın adaptasyonunun kolay olmayacağını düşünmüştük ama Aaron Harrison'ın önemli katkı yapması kritik bir etken oldu. Bu transferin, Ben Moore'un gidişi sonrası çok doğru bir hamle olduğu bu karşılaşmayla ortaya çıktı. İnşallah daha da iyiye giderek devam eder. 

"Bu bir normal sezon maçı. Bu maçı bir an önce kafamızda bitirip EuroCup'ta Buducnost deplasmanına çıkacağımız maça odaklanmamız lazım. EuroCup bu sezon bizim için önemli bir hedef. Şunun altını tekrar çiziyorum: Lütfen taraftarımız salona gelsinler, bizi daha çok desteklesinler. Önceki iç saha maçımızda Ormanspor'a karşı müthiş bir atmosfer vardı, bugün gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Biz elimizden gelip gücümüz yettiğince iyi bir basketbol oynamaya çalışıyoruz. Ama şunu kesin söyleyebilirim, her zaman mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi taraftarımız olmadan yapmamız çok mümkün değil. Onların da takımın parçası olduğunu belirterek taraftarımızı buraya tekrar davet ediyorum."

Alex Poythress ise ilk maçında gösterdiği performans ve takımımızla geçirdiği ilk günlerle ilgili şunları söyledi:

"Burada özellikle takım arkadaşlarıma, başta Aaron'a çok teşekkür etmek istiyorum. Buraya alışmam için çok büyük bir çaba sarf ediyorlar. Aynı şekilde Koçumuz Ertuğrul Erdoğan da beni buradaki atmosfere alıştırmak için büyük çaba gösteriyor. Bence bunun güzel bir sonucunu gördük sahada. Umarım takım halinde daha da iyi oynayarak devam ederiz."

"Maç içinde yaptığım blok ve smaçlardan ben de keyif alıyorum. Taraftarı işin içine soktuğum zaman biz de daha iyi oluyoruz. Bu enerji hepimiz için oldukça gerekli, umarım böyle hareketler yapmaya devam edebilirim." 

Yorumlar Okunma: 735