Taştimur: Hakemler bizim kadar mesai harcamıyor - BasketFaul.com

Taştimur: Hakemler bizim kadar mesai harcamıyor

08-12-19 18:52
Samsunspor Koçu Gökhan Taştimur son anda Konyaspor'a yenildikleri maçtan sonra hakemleri eleştirip, "Hafta içinde daha fazla çalışmaları gerekiyor. Bizim kadar mesai harcadıklarına inanmıyorum" dedi.

Fauller nedeniyle maçın sonunu "Beş benzemez" ile oynamak  durumunda kaldıklarını ifade eden Taştimur, "8 maç kazansak ligde kalmamız için yeter ama çok daha fazlasını kazanacağız" diye konuştu.

Taştimur'un açıklamaları şöyle:

"Konyaspor'u çok tebrik ediyorum. Çok savaşıp ikinci yarıda maçı çevirmesini bildiler. Son üç haftadır hakem hatalarından zarar görüyoruz, onlar ne kadar haftalık mesai harcıyor bilmiyorum. Her maçta 16-18-20 sayı geçiyoruz ama kaybediyoruz. hakemlerin maçlara bizler kadar hazırlandığını düşünmüyorum. Anadolu'da ligi olmayan yerlerden geliyorsa, çok maç yönetme şansı da olmuyor. Üçlü mekanik de olsa hatalar oluyor. Hafif bir baskı ve sertlik bizim adrenalini artırdı ama çalınan faullerle bir anda 3-4 oyuncumuz faullerle yok oldu. 5 numaralı oyuncum oyunu domine ederken kenara geldi. Burnu kanarken nasıl faul yaptığını da anlayamadım. Hakemlere itiraz etmiyorum ama pozisyonları zaman zaman hakemler gibi görmüyorum, görmek zorunda da değilim. İlk devre harika iş çıkaran 3 ama oyuncum son çeyrekte 5'er faulle yanıma geldi. Hakemler hafta sonuna daha iyi hazırlanmak zorunda. Onlara itiraz da etmiyorum, maç sırasındaki konuşmalarınız sohbet...  Kendilerine sorun... Zaten kötü bir şey söylesem teknik faul çalarlar. Bir kez Akhisar maçında çaldılar, daha sonra-hakem gelip 'yanlış duymuşum' deyip özür diledi. 

Son haftalarda iyi oynuyoruz, bu çocuklar çok emek veriyor. Sezon başında bu takımlardan 50 fark yiyorduk. Bu çocukların canını çıkartıyorum antrenmanlarda. 

Maçın sonunda en uzunumuz 1.95 kaldı, diğerleri 1.85. Oyuncumuz kalmadı ki... Kimi sokacağım? Böyle olmamalıydı. Maçın sonunu beş benzemezle oynadık.

Biz düşmeyelim ve oyuncularımıza değer katalım, yeter, Konyaspor'la hedeflerimiz farklı. Bir-iki çok iyi oyuncu adayımız var. Çok iyi basketbol oynuyorlar ve yabancısız oynuyorlar. Son çeyrekte diğer yabancıdan da yararlanamadık, diğeri ise daha yeni geldi. O da sistemin içine girdiğinde bakın neler olacak?

Bu maçlar bizim için hazırlık maçları. Benim takımlarım normal olarak 13-15 hazırlık maçı yaparak başlar. Biz hazırlık maçı oynayamadık ve bu maçları bir yandan da hazırlık maçları gibi görüyoruz. 

Kaybettiğimize çok üzüldüm. Gerçekten oyuncularım tarafından bir resital vardı. Konyasporlu taraftarlar da çok beğendi ve alkışladı. Gelip resim çektirmek istediler.

Hakemlerin işlerine daha sadık olması lazım. Bugünkü ekonomik şartlarda kulüplerin yaptığı iş çok büyük fedakarlık. Ben hakemlerin şunu-bunu koruduğunu söylemiyorum, hafta içi çok çalışmaları gerektiğini söylüyorum.

1-9'uz ama yavaş yavaş geliyoruz. 20 maç daha var. 8'ini kazansak yeter ama emin olun daha fazlasını kazanacağız. Oyuncularıma çok güveniyorum." 

Yorumlar Okunma: 2212