Fenerbahçe İspanya'dan mutlu dönüyor - BasketFaul.com

Fenerbahçe İspanya'dan mutlu dönüyor

10-01-20 03:29
Fenerbahçe Beko Euroleague'in ikinci yarısının ilk maçında deplasmanda Baskonia'yı 16/27 (yüzde 59) üçlük attığı maçta 79-65 yendi.

Fenerbahçe maça De Colo-Westermann-Kalinic-Williams-Thomas beşi ile başlarken Baskonia maça Henry-Janning-Shields-Shengelia-Eric beşi ile başladı. 

İlk periyotta hücumu ile ön plana çıkan Fenerbahçe Westermann'ın üç, Williams'ın da bulduğu bir üçlük ile 12 sayı buldu ve oyun kontrolünü eline aldı. Baskonia Henry'nin kontrolünde hücumda istediğini bulamazken Henry ilk periyot dört top kaybı yaparak Baskonia'nın hücumda ritim bulmasına engel oldu. Fenerbahçe'de ise Westermann ikinci faulünü erken alıp kenara gelse de Melih ve Dixon bu bölümde öne çıktı. Fenerbahçe ilk periyodu 20-11 önde kapattı.

Fenerbahçe ikinci periyoda da kaldığı yerden başladı ve Williams'ın üçüğü ile farkı çift hanelere kadar çıkarmayı başardı. Baskonia'da takımın yıldızı Tornike Shengelia cevap olarak oyuna ağırlığını koymaya başladı. Shengelia'nın ön plana çıktığı bölümde Henry'nin de skorda devreye girmesi ile Baskonia farkı 4 sayıya kadar indirmeyi başardı. Çeyreğin sonlarına doğru De Colo'nun üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu ik boş atış Fenerbahçe'nin tekrar kontrolü eline almasını sağladı. Fenerbahçe devreye 42-28 önde girdi. 

Üçüncü çeyreğe etkili başlayan taraf yine Fenerbahçe oldu. De Colo kaldığı yerden devam ederken Westermann da ilk çeyrekte bulduğu üç üçlük isabetine bir tane daha ekledi ve Fenerbahçe farkı 20 sayılara doğru götürmeye başladı. Baskonia bu çeyrekte Fenerbahçe'yi savunmada durdurmakta yine zorlanırken aynı zamanda skorda Fenerbahçe'yi de yakalamaktan uzaktı. Shengelia-Stauskas ikilisi skor bulsa da Baskonia adına yeterli olmadı. Çeyrek sonunda Melih'in de devreye girmesiyle Fenerbahçe son çeyreğe 62-45'lik üstünlükle girdi. 

Baskonia son çeyreğe Youssapha Fall ile etkili girip farkı 11 sayıya kadar indirmeyi başardı.Bu bölümde Obradovic'in molası geldi ve mola ardından Fenerbahçe tıpkı ilk çeyrekte olduğu gibi Westermann'ın üst üste üç tane üç sayı isabeti bulmasıyla Baskonia'ya geri dönüş imkanını tanımadı. Westermann'ın üç sayı çizgisinin gerisinden olağanüstü performansına Derrick Williams da eşlik edince Fenerbahçe maçtan 79-65 galip ayrıldı ve üst üste ikinci deplasman galibiyeti almış oldu.  

Son maçlarda beklentileri karşılamaya başlayan Leo Westermann, Kostas Slloukass'ın oynamadığı maçta 21 sayı ((7/8 üçlük), 3 asist ile galibiyet mimamrı oldu, Derrick Williams 16 sayı (4/6 üçlük), 5 ribaund, 2 asist, Nando De Colo 11 sayı (3/4 üçlük), 4 ribaund ile öne çıkan diğer isimler oldu. Yeniden kadroya alınan Joffrey Lauvergne 5:40 dakika süre alıp 2 sayı, 2 ribaund üretti.

Baskonia'da ise Tornike Shengelia'dan 21 sayı, Youssoupha Fall'dan 18 sayılık katkı geldi.
 
 

 

Yorumlar Okunma: 2339