TOFAŞ'ta seyirci patlaması - BasketFaul.com

TOFAŞ'ta seyirci patlaması

10-01-20 11:33
BSL'nin ilk yarısını beşinci sırada tamamlayan ve ilk kez Eurocup'ta TOP 16'ya kalan TOFAŞ'ın seyirci sayısında geçen sezona göre büyük artış meydana geldi.

TOFAŞ'ın Eurocup'ta geçen sezon 2218 olan ortalama seyircisi yüzde 75'e yakın artışla 3957'ye yükseldi, BSL'de 3232 olan seyirci ortalaması ise yüzde 9.5 artışla 3533 oldu. Seyirci sayısındaki yükselişe bağlı olarak TOFAŞ; saha içi koltuk, kombine ve bilet satışlarından 1.750.000-2.000.000 TL arsında gelir beliyor.

TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören, seyirci sayısında son 4 yılda önemli ilerleme kaydettiklerini belirtip Bursalı basketbolseverlere teşekkür etti ve şunları söyledi:

"Bilet pazarlaması konusunda yaptığımız çalışmaların sonuçlarını almaya başladık ve geçen yıla göre büyük artış sağladık. Takımın aldığı sonuç kadar salona gelenlerin rahat etmesi ve mutlu şekilde ayrılması da çok önemli. Türkiye'de salonlardaki fiziki şartları düzeltebilirsek yeni basketbolseverler kazanabiliriz. Fiziki şartlar derken potadan, parkeden değil, seyirciyi rahat ettirecek diğer hizmetleri kastediyorum. Park yerindeki kolaylık, oturma yerinin rahatlığı, ihtiyaç alanlarının temizliğinde tutun, çocuklu aileler için sağlanacak imkanlara kadar yapılması gereken çok şey var. Biz ailelerden gelen istek üzerine Medicana ile işbirliği yapıp emzirme alanları oluşturduk. Bir sonraki etapta Çocuk Kulübü Tribünü yapmayı düşünüyoruz. Bu sayede aileler maç sırasında çocuklarını görevli ablalara bırakıp rahat rahat maçlarını izleyebileceklerdir. Basketbol seyircisine güçlü, centilmence savaşan takım kadar kaliteli hizmet de sunmalıyız." 

Yorumlar Okunma: 2519