Sarıca: Larkin'i Hollanda ve İsveç maçlarında oynatmak isterim - BasketFaul.com

Sarıca: Larkin'i Hollanda ve İsveç maçlarında oynatmak isterim

20-01-20 15:54
A Milli Basketbol Takımımızın başantrenörü Ufuk Sarıca, milli takım hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Shane Larkin’in devşirilmeye çalışılması hakkında konuşan Sarıca, “Larkin çok iyi bir oyuncu; bireysel özellikleri olan ve özellikle de bire birde tutulması zor bir oyuncu. Zaten bunu hem geçen sezon hem de bu sezon Anadolu Efes’teki performansı ile gösteriyor. NBA tarzında, açık sahayı seven ve oralarda durdurulması kolay olmayan bir oyuncu değil. Ben de bir an önce Larkin’in TC statüsüne geçmesini bekliyorum. Hollanda ve İsveç maçlarında kullanabiliriz. Çünkü o zaman benim elimde iki tane alternatif olacak. Hem Scottie hem Larkin. İkisi de iyi oyuncu. Scottie’yi de es geçmemek lazım. Geçen sene sakat iken de geldi Milli Takım’a. Gerçekten karakterli bir oyuncu. Onu da bir anda unutmamak lazım.” dedi.

Hem Wilbekin hem de Larkin’i Olimpiyat Elemelerine çağırabileceklerini söyleyen başarılı koç, “Bence Türk avantajını onlara verdiğimize göre, öyle bir karar alırsak ikisinin de gelmesi gerekir. Çünkü sakatlıklar oluyor. Mesela geçen sene Scottie, Dünya Kupası’ndaki ilk maçımızda oynamadı. Buralarda bu avantajı biz veriyorsak oyunculara, belki de ikisini birden çağırmak lazım” ifadelerini kullandı.

Sarıca, yerli oyuncuların ligdeki performansının ümit verici olduğunu ancak Şubat ayındaki maçlar için uzun süreli hazırlık yapılamayacağından sistemi bilen oyunculardan yararlanmayı düşündüğünü söyledi.
 

 

Yorumlar Okunma: 2038