Özdoğan: Konya'ya şampiyonluk için geldim - BasketFaul.com

Özdoğan: Konya'ya şampiyonluk için geldim

28-01-20 16:09
Fatih ŞEKER
TBL ekiplerinden Konyaspor'un sezon başında Bursaspor’dan kadrosuna kattığı Mehmet Özdoğan açıklamalar yaptı. 

Sözleşmesinin devam ettiği Bursaspor ile Süper Lig’de yer almak yerine bir alt lige Konyaspor’a gelmeyi tercih eden Mehmet Özdoğan, “Bu tercihimin sebebi kesinlikle bir maddi beklenti değildi. Oradaki kontratım neyse burada da öyle. Kariyerim boyunca hep zirveye oynayan, kupa kaldırmak isteyen takımları tercih ettim. Tabii ki bu tercih edilen oyuncu potansiyeline sahip olduğunuzda olabilir. Hedefi olan, kupa kaldırmak isteyen, organizasyonu iyi olan bir kulüp olduğu için Konyaspor’u tercih ettim. Geçen sezon Bursaspor ile Süper Lig’e çıkma sevinci yaşamıştım. Konyaspor’da da bu hedefe inandığım için buradayım. Tercihimde de pişmanlık yaşamadım. Kafanda hiçbir soru işareti yok. Takımdan ve organizasyondan çok memnunum. Süper Lig hedefi çizgisinden şaşmadan, sonuna kadar aynı heyecanla devam edeceğiz” dedi.
 
Sıralamada şu anki yerin çok önemli olmadığını sözlerine ekleyen 33 yaşındaki şutör, “Kesinlikle Süper Lig için kurulduk. Bu konuda gerekli yeteneklere sahip birçok oyuncumuz var. Kariyerli ve daha önce Süper Lig’e çıkma tecrübesi yaşayan oyuncular var. Çok tecrübeli kenar yönetimine sahibiz. Şampiyonluk adaylarındanız. Sezon uzun, bunun direkt çıkması var, play-off’u var. Tecrübemizle ve sahaya daha fazla akıl koyarak hedefimize ulaşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
Taraftarlara da mesaj gönderen Özdoğan, “Taraftarlarımız maçlara biraz az geliyor. Bunu hissediyoruz. Konyaspor büyük bir camia ve taraftarı fazla olan bir kulüp. Geçen sezon Bursaspor’da sezon başında taraftar sayısı azdı ancak galip geldikçe ve iyi basketbol oynayıp işler yoluna girince sayı artmıştı. Burada da aynısı olacaktır. Son anlarda kaybettiğimiz maçlar vardı. Dolu tribünler olsa bunlardan 1-2 tanesini kazanırdık. Taraftar desteği sizi bambaşka bir yere getirebilir. Gelsinler salona eğlenelim, bize güç versinler. Taraftarımızla beraber Süper Lig’e çıkmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Özdoğan, geride kalan 16 haftada 14,1 sayı, 2,1 ribaund ve 1,9 asist ortalamaları tutturdu. 

Yorumlar Okunma: 1180