Melih Mahmutoğlu'ndan Ankara'ya övgü - BasketFaul.com

Melih Mahmutoğlu'ndan Ankara'ya övgü

19-02-20 11:41
2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri maçlarına hazırlanan Milli Takım'da Melih Mahmutoğlu, DHA'ya konuşurken Ankara'daki atmosfere değindi.

“Ankara seyircisi bütün salonu dolduruyor ve coşkulu bir taraftar oluyor. Yine aynı şekilde Cuma günü tüm taraftarımızı salona bekliyoruz. Yoğun sezonun ardından milli takım toplandık. Heyecanlıyız Hollanda maçı için. Sürpriz bir ekip, tanıdığımız bir takım değil. Ama biz alışkın olduğumuz bir kadroyla geçen sezon da oynadık. Tabii ki eksiklerimiz var; NBA oyuncuları yok. Ama birbirine alışkın bir kadro. Hollanda maçını da kendi evimizde oynayacağız. Ankara seyircisi önünde oynayacağız. Her zaman güzel bir ortam oluyor. Basketbolseverler bizi burada çok iyi destekliyorlar. Yine o maçlardan biri olacaktır. Biz en iyi şekilde savaşıp ilk maçı, Hollanda maçını kazanmak istiyoruz. Ondan sonra da İsveç deplasmanı var, o da zorlu geçecektir ama öncelikli hedefimiz Hollanda maçını iyi bir basketbolla kazanmak,

Bizim açımızdan kesinlikle moral oldu. Belki de kendi basketbolumuzu oynayamadık. İki maçta da çıkışlarımız inişlerimiz oldu. Ama önemli olan birlik olup kupaya ulaşmaktı. Hem EuroLeague için hem lig için bize büyük moral oldu,”  

Yorumlar Okunma: 4341