Gözler yukarı baksın - BasketFaul.com

Gözler yukarı baksın

22-02-20 12:15
Euroleague ve NBA'deki beş oyuncumuz ile yeni devşirme Shane Larkin'den yoksun oynamak durumunda kaldığımız maçta Hollanda'ya beklemediğimiz bir sonuçla kaybettik.  Bir iki oyuncu dışında bütün oyuncular sezon performanslarının altında kaldı. Eksiklere rağmen kazanabileceğimizi düşünüyorduk ama her takımın kötü günü olabilir. Biz de böyle bir gün yaşadık.

Şimdi önemli olan hayatın devam ettiğini farketmemiz, Dünya Şampiyonası'nda Amerika maçından sonraki duygusal çöküntüden aldığımızı umduğumuz dersle işimize dört elle ve büyük istekle sarılmamız.

Maça dört gün kala hangi oyuncularla sahaya çıkacağımızı bilmeyen staffın işinin çok zor olduğunu da kabul etmek durumundayız. 10 gün öncesine kadar Shane Larkin bayramını yaparken onun sakatlanması sonucunda bütün hesaplar şaştı. FIBA'nın takımları kendi seyircisinin önünde oynatması düşüncesi kulağa hoş geliyor ama gerek Euroleague, gerekse NBA sezonu nedeniyle ortaya saçma sapan bir durum çıkıyor. Görünen o ki yeni formül bulunana kadar bu format devam edecek. Bizim de yapmamız gereken bu formata ayak uydurmaya çalışmak.

Herşeyden önce oyunculara mümkün olduğu kadar birlikte oynama alışkanlığını kazandırmamız lazım ki, maç içindeki denemelere kalmayalım. Önceden belirlenmiş 20 kişilik bir kadronun belki sezon öncesinde ve All Star haftasında toplam 4-5 gün bile birlikte olmaları yarar sağlayabilir. Yine de ideal bir hazırlık olmayacağı muhakkak ama bazı açıkları kapatmak mümkün olabilir. 

Şartlar ne olursa olsun kendi sahasında beklenmedik bir yenilgiden dolayı ilgili herkesi eleştirebiliriz ama bir kez daha tekrarlayalım... Her takımın böyle kötü günleri olabilir. Eksiklerden sonra harika bir takımımız olduğunu elbette söylemeyeceğiz ama bu takım Hollanda maçındaki kadar kötü bir takım değil. Bunu da İsveç maçında kanıtlayacaklarını düşünüyoruz. Yeter ki gözlerimiz aşağı değil, yukarı baksın... Kaybettiğimi bir şey yok ve her şey bizim elimizde... (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 2402