Onan, Yannıer ve Eser ile TBF Akademi söyleşisi - BasketFaul.com

Onan, Yannıer ve Eser ile TBF Akademi söyleşisi

25-04-20 21:20
Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan, Ligler Direktörü Derya Yannıer ve Basketbolu Geliştirme Direktörü Fırat Eser videolu söyleşide konuğumuz oldu. 

İlk bölümde sadece geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan TBF Akademi ile ilgili merak edilen konular hakkında bilgi veren konuklarımız yönetici, hakem ve antrenör eğitiminde teorik derslerin akademi üzerinde online yapılacağını, ana hedefin basketbol organizasyonunun kalitesini yükseltmek, bilgileri paylaşmak ve kolay ulaşılabilir hale getirmek getirmek olduğunu söylediler.

Fırat Eser: 
* Basketbol yöneticilerinin eğitimi olarak yola çıktık ama kapsamını genişlettik. Antrenör, hakem ve yöneticileri bir paydaşta toplamak ve eğitimi standart hale getirmeyi planladık. 
* Kulüplerde görev alacak yöneticilerin kendilerini ilgilendiren konularda bilgi sahibi olmalarını amaçlıyoruz.
* Hakemlik ve yöneticilikte sertifika programı var. On line eğitim platformunun ilk aşaması sonunda katılımcılar sınava girecekler, başarılı olanlar daha sonra yapılacak çalışmalara katılma hakkını elde edecek.
* Velilerin ücretsiz olarak izleyebileceği sporcu sakatlıkları, sporcu beslenmesi, ergen psikolojisi gibi konular kütüphanede yer alıyor.
* En büyük sorun yöneticilerin talimatları okumaması, itiraz şeklini, dilekçeyi nasıl yazacaklarını bilememeleri.
* Liglerde çalışmış veya çalışmakta olanlar liglerine göre denklik belgesi alacaklar.

ÖMER ONAN:
* Talimatları bilmedikleri için hükmen mağlup olanlar var. Tam gün çalışan hukuk kurulumuz kulüplerin hizmetinde. Yöneticiler takıldıkları yerde hukuk kurulumuza başvursunlar.
* Basketbola gönül vermiş herkes Akademi programını incelesin ve eksikler konusunda bize önerilerde bulunsun.

DERYA YANNIER: 
* Kulüplerin gelişimi açısından genel menajerin önemi çok fazla. Genel menajerler işin sportif yanının dışında şirketlerin genel müdürleri gibi finans, muhasebe, pazarlama, bilet satışı gibi konularda altındakileri yönetebilmeli.

* Kulübün diğer çalışanlarına da benzer bir programı uygulamak istiyoruz. 

 

Yorumlar Okunma: 2966