Tibet Görener Arizona'da - BasketFaul.com

Tibet Görener Arizona'da

28-04-20 14:53
Geçtiğimiz yıl FIBA’nın düzenlediği 18 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda finale yükselen milli takımımızın önemli parçalarından biri olan forvet Tibet Görener, Arizona Üniversitesi’nde kariyerine devam edeceğini açıkladı.

247 Sports’tan Josh Gershon‘un haberine göre 27 Temmuz 2002 doğumlu Görener, halihazırda bünyesinde ve takımında bulunduğu Orange Lutheran Lisesi’nden bu sezon mezun olacak ve Arizona’nın yolunu tutacak.

2,06 boyunda olan Tibet geçen yıl Sırbistan’da düzenlenen U-18 Avrupa Şampiyonası’nda çıktığı 7 maçta 8.3 sayı – 2 ribaund – 1.3 asist ortalamalarıyla mücadele ederek takımımızın final yolculuğunda çok kritik pay sahibi olmuştu.

Görener bu birlikteliğin gerçekleşmesinin ardından “Bu benim için harika bir fırsat. Koçlarla çok iyi bir ilişkim var ve onların tarzına uyuyorum. Onların hedefleriyle benimkiler birleşiyor. Gerçekten heyecanlıyım. Onların stili Avrupa’dakine, yani benim sevdiğim stile uyuyor. En kısa zamanda kampüse gidip daha iyi olmak üzere çalışmak istiyorum,” şeklinde konuştu. (Eurohoops)
 

Yorumlar Okunma: 2965