Seth Curry: Abim yüzünden Warriors'u reddettim - BasketFaul.com

Seth Curry: Abim yüzünden Warriors'u reddettim

22-05-20 08:25
Seth Curry, Dallas Mavericks‘in şutörü ve ligde şut konusunda öne çıkan isimlerden biri olsa da abisi Stephen Curry bambaşka bir noktada. Hatta birçoklarına göre Stephen Curry şut yeteneği oyunun temelde değişmesine bile sebep oldu.

Austin Rivers’ın yaptığı podcastte katılan Seth Curry, tam olarak bu yüzden Golden State Warriors‘ın kendisine yaptığı tekliflerini reddettiği söyledi.

Seth, “Dürüst olmak gerekirse, Stephen’le birlikte oynamayı düşündüm. Kariyerimin başlarında Warriors‘ta çok daha küçük bir rol oynama şansım vardı. Fakat onları her zaman reddettim çünkü asla onun takımında oynamak istemedim. Stephen’a karşı rekabet etmeyi tercih ederim. Gitseydim onunla kıyaslanacaktım. Onun takımında olsam da olmasa da bir şekilde hep Stephen’in gölgesinde olacağım fakat aynı takımda olsaydım bu çok daha büyük bir gölge olacaktı. Bu yüzden kendi yolumu oluşturmayı tercih ettim” dedi

2013 Draftında seçilmeyen Seth Curry, kariyerin başlarında NBA’de rol almakta zorlansa da son yıllarda kendine güvenilir bir rol bulmayı başardı. Bu sezon 59 maça çıkan harika şutör, 12.6 sayı, 2.4 ribaund ve 2.0 asist ortalamaları yakaladı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2034