Euroleague oyuncularından ortak tepki: Oynamak istemiyoruz! - BasketFaul.com

Euroleague oyuncularından ortak tepki: Oynamak istemiyoruz!

23-05-20 22:16

Euroleague direktörü Jordi Bartemeo ve her takımdan bir kaptan ve bir oyuncu eşliğinde yapılan toplantıda hemen her takımdan katılanlar lige devam etmeme şeklinde fikir belirtti. Maccabi kaptanı John Dibartolomeo ise oynanmasını isteyen isim oldu.


Fenerbahçe'yi Gigi Datome ile birlikte temsil eden Melih Mahmutoğlu en net konuşmalardan birini yaparak "Maçların bu şartlarda oynanması son derece sağıksız. Hiçbir şekilde oynamak istemiyoruz, kaldı ki salonumuz içimizde rastlanan pozitif vakalardan dolayı uzun süredir kapalı. Virüsün dışında da kondisyon olarak maç formundan uzaktayız maçların oynanması sakatlıklara da yol açabilir" dedi.

Anadolu Efes'i temsil edenlerden kaptan Doğuş Balbay, "Euroleague'in devamı halinde oynamaya hazır olduklarını belirtirken çıkacak karara da saygı duymak zorundayız" diye konuştu. Dunston ise söz almadı.

Micov ve Shengeila maçların oynanmaması gerektiğini en yüksek perdeden söyleyenler arasında yer aldı.

Toplantı sona ererken Jordi Bartelemeo oyunculara hitaben kararın Pazartesi günü kulüp yetkilileriyle konuştuktan sonra açıklanacağını ancak büyük bir ihtimalle lige devam edilmeyeceğini belirtti. Maçların oynanmama ihtimalinin çok daha fazla olduğunu ima etti.

Yorumlar Okunma: 2206