David Blatt Brno'nun hissedarı oldu - BasketFaul.com

David Blatt Brno'nun hissedarı oldu

28-05-20 10:16
Koç David Blatt’in yarısına sahip olduğu İsrail merkezli True Player Group (TPG) şirketi Çek kulübü BC Brno’nun hisselerinin yarısına ortak oldu.

Şirketin diğer yarısına ortak olan Hapoel Jerusalem genel menajeri Idan Avshalom da tıpkı Blatt gibi artık Brno’nun sahiplerinden birisi konumunda. İki taraf arasındaki iletişimin Çek Milli Takımı’nın İsrailli başantrenörü Ronen Ginzburg sayesinde başladığı belirtiliyor.

Takımın genel menajeri Michal Jimramovsky, kulübün web sitesine yaptığı açıklamada “Brno’nun büyük bir potansiyeli, zengin bir tarihi ve harika koçu Lubomir Ruzicka’nın önderliğinde gelecek vaadeden yetenekleri var. Bunu İsrailli arkadaşlarıma söyledim ve bana katıldıkları için mutluyum. Görüşmeler geçtiğimiz yılın sonbahar aylarından beri sürüyordu ve başarılı bir sonuca ulaştığımız için çok memnunum. Ortak hedefimiz kulübümüzü iyi bir marka haline getirerek taraftarlarımızı mutlu etmek. Ayrıca Brno’yu ligin zirvesine tekrar taşımak istiyoruz,” şeklinde konuştu.

Blatt kariyerinde son olarak Turkish Airlines EuroLeague ekibi Olympiacos‘u çalıştırmıştı. EuroLeague, EuroCup ve EuroChallenge şampiyonlukları bulunan efsanevi koç ayrıca 2007’de Rus Milli Takımı’yla Avrupa şampiyonu olmayı başardı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1360