NBA 31 Temmuz'da 22 takımla geri dönüyor! - BasketFaul.com

NBA 31 Temmuz'da 22 takımla geri dönüyor!

03-06-20 17:59
NBA medyasının en ünlü isimlerinden Adrian Wojnarowski attığı tweetler ile NBA'in yeni yol planını açıkladı. Wojnarowski'nin haberine göre:

Doğudan 9, Batıdan ise 13 takım Orlando'daki organizasyona davet edilecek. İki konferansta şu anda play-off potasında olan (DOĞU: Milwaukee, Toronto, Boston, Miami, Indiana, Philadelphia, Brooklyn, Orlando, BATI: Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers, Denver, Utah, Oklahoma, Houston, Dallas, Memphis) toplam 16 takımın yanı sıra, batıdan New Orleans Pelicans, Portland Trail Blazers, Phoenix Suns, Sacramento Kings ve San Antonio Spurs davet edilirken Doğu Konferansından sadece Washington Wizards eklenecek. 

22 takım kendi arasında takım başına 8'er maç oynayarak sezon sonu sıralamasını belirleyecek. Son sıralamada 8. takım ile 9. takım arasında eğer 4 maçtan çok fark olursa 8. takım play-off'a girecek, aksi durumda ise "play-in" denilen eliminasyon karşılaşmaları oynanacak. 

Organizasyonun Temmuz 31'de başlayıp en uzun şartlarda 12 Ekim'de tamamlanacağı belirtildi.

NBA yönetimi ve takım sahiplerinin önümüzdeki günlerde sezonun devam ettiği senaryoda uygulanacak olan takvimle ilgili ayrıca oylama yapacak.

Yorumlar Okunma: 2311