Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde - BasketFaul.com

Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde

05-06-20 19:22

Galatasaray Doğa Sigorta, Avrupa Kupası için tercihini FIBA Şampiyonlar Ligi için yaptı. Eurocup'tan da teklif alan Galatasaray önümüzdeki sezon TOFAŞ ve Darüşşafaka Tekfen gibi Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek. Şampiyonlar Ligi'ne ülkemizden dört, ya da beş takım katılacak.

 

KULÜBÜN AÇIKLAMASI

Galatasaray Kulübü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
"Türk basketboluna kurulduğu günden bu yana aralıksız hizmet eden ve uluslararası alanda yakaladığı başarılarla ülkemizi başarıyla temsil eden Galatasaray Spor Kulübü olarak 2020/2021 sezonundan itibaren FIBA Basketball Champions League'de yer alacağımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

FIBA'nın kulüpler bazındaki en büyük spor organizasyonu olan Basketball Champions League, kurulduğu günden bu yana her yıl marka değerini yükseltmiş ve Avrupa basketbolunda önemli bir değişimin başlangıcını yapmıştır. 

FIBA'nın kulübümüzle olan görüşmelerinde Galatasaray markası ve Basketball Champions League markasının birbirine katabileceği artı değerler görüşülmüş ve sonucunda kulübümüz bu önemli organizasyonun en önemli yüzlerinden biri olmayı kabul etmiştir. 

 

Avrupa'nın en üst seviyelerinde mücadele etme vizyonumuz, gelecek sezondan itibaren FIBA Basketball Champions League ile devam edecektir."

Yorumlar Okunma: 2908