Aydın: Geçen yıldan az harcadık (Aktaş: İyi savunma yapacak takım olduk) - BasketFaul.com

Aydın: Geçen yıldan az harcadık (Aktaş: İyi savunma yapacak takım olduk)

19-06-20 20:15
Bahçeşehir Koleji Genel Sekreteri Mehmet Alpaslan Aydın ve Koç Zafer Aktaş konuğumuz oldu.

ALPASLAN AYDIN
* Sene içinde hazırlıklarımızı yaptık, oyuncularla ilgili her türlü araştırmayı erken tamamladık ve transferlerimizi gerçekleştirdik. Koçun istediği genç, dinamik, öğrencilerimize örnek olabilecek oyuncuları bir araya getirdik.
* Geçen sezondan daha az para harcadık, geçen yıla göre daha az olan 1.6 milyon harcadık.
* Kontratları 2-3 yıllık yaptık, zaman içinde Türkiye'ye Avrupa'dan kupa getiren ve ligde play off alışkanlığı edinen bir takım kurduk. 

ZAFER AKTAŞ
* Geçen sezon Trae Golden çok önemli işler yaptı ancak bu sezon daha farklı bir basketbol anlayışıyla yola çıktığımız için Golden'a teşekkür ettik. Bu sene daha çok paylaşan, hepsinin sorumluluğu olan ve oyunu ii yönünü de oynayabilen bir basketbol amaçlıyoruz. Bu nedenle de Alex Perez'le anlaştık. Hem hücumda, hem savunmada açık sahada basketbol oynayacağız.
* Kadromuz hücum kapasiteleri yüksek oyunculardan kuruluydu, bu defa iyi savunma yapabilecek bir kadro oluşturduk. Eurocup'ta da rekabete girebilmek için savunma şart.
* Bu sezon daha iyi savunmada çok geniş rotasyon da etkili olacak. Kadromuzdaki bütün oyuncularımızdan yararlanabileceğimizi düşünüyoruz. Geçen yıl dar rotasyon yüzünden süresi artan oyuncular savunmadan kaytarıyordu.
* Şu an için sadece skorer guard konusunda eksiğimiz var. Oyuncu profilimizin Eurocup için yeterli olduğunu düşünüyorum, tabii çok çalışmalıyız.

Yorumlar Okunma: 2683