Emircan Koşut: Yepyeni bir başlangıç (18 kilo aldı) - BasketFaul.com

Emircan Koşut: Yepyeni bir başlangıç (18 kilo aldı)

22-06-20 16:09
Basketbolun dışında da Emircan Koşut'un bizde yeri bambaşkadır... "İyi insan" tanımının tam karşılığıdır...

2-3 yıl önce bu sayfalarda bir TKBL oyuncusunun mektubunu yayınlamıştık... Kız oyuncu aylardır maaşını alamamaktan dert yanarken, evlerinin kirasını veremediğini dile getirmişti... Aynı gün içinde Emircan'dan telefon aldık... "Değerli kardeşim kabul ederse bir süre için evlerinin kirasını ben ödemek istiyorum. Mesleki dayanışmayı kimin yaptığını bilmesine gerek yok. Siz aracı olun..."

Kız oyuncuya ulaştık, ismini vermeden bir oyuncunun bu zor durumunda kendisine yardımcı olmak istediğini ilettik. Kız oyuncunun sesi titredi, duygulandı ancak, "Sadece ben değilim ki bu sıkıntıyı yaşayan. Birçok takım arkadaşım aynı durumda. Sorun kulüp tarafından kökten çözülmeli" diye teşekkür etti. Çok genç iki oyuncunun davranışları gerçekten harika örneklerdi.

Emircan Koşut altyapı milli takımlarında oynarken gelecek için çok şeyler vaad ediyordu. Kabul etmeliyiz ki, süre onun için daha iyi geçebilirdi. Antrenörleri onun yeteneğinden hiç kuşku duymadı ancak pozisyonu için yeterince kuvvetli değildi. Emircan geride bıraktığımız sezonu ise omuz saatlığı yüzünden oynamadan geçirdi...

Şimdilerde ise Emircan'ı görenler oldukça değiştiğini farkediyor... 2.15 boyuna karşın 98 kiloya kadar düşmüşken, ameliyat sonrası diyetisyen ve kodisyoner gözetiminde uyguladığı programlarla fotoğrafı değişti... 

Yeni Emircan'la bu değişimi konuştuk...

"116 kiloya kadar çıktım. Sezon başlarken de 120 kilo olmayı ümit ediyorum. Artık kimse beni kolay kolay itemeyecek. Aslında Nisan başında oynamaya hazırdım ama pandemi nedeniyle bu mümkün olmadı. Her gün çalışarak kuvvet konusundaki eksiğimi giderdiğimi düşünüyorum. Bir aksilik olmazsa bu sezon benden beklentileri karşılayacağımı düşünüyorum. Bu sezon benim için yeni bir başlangıç olacak..."

Sözleşmesi sona eren Emircan nerede oynayacak? Sanırız yine Daçka'da... Çünkü kulüp onu istiyor, o da Daçka'yı...

Biz de kendisinden hayal ettiği basketbolu bizlere izlettirmesini bekliyoruz... Milli Takım hala onu bekliyor... 

Yorumlar Okunma: 6310