Milli Takımın hazırlıkları üzerine... - BasketFaul.com

Milli Takımın hazırlıkları üzerine...

23-06-20 12:40
Milli Takımımızın sezon ortasındaki İsveç ve Hollanda yenilgilerini bazıları çok derin birçok nedene bağlamak mümkün. Bu nedenlerden bazıları çok köklü ve zaman alıcı önlemlere dayanıyor ama bir de elimizde olanlar vardı. Daha iyi bir hazırlık planlaması gibi...

Her iki maçta da günün formda ama kadroda yeni isimlerden gereği gibi yararlanamadık. O tarihte koç Ufuk Sarıca, birkaç günlük birlikte çalışma olanağı bulabildiklerini ve bu nedenle de sistemi bilen eskilere süre vermek durumunda kaldığını söylemişti. Oysa sezon başında aday kadro için kısa süreli de olsa kamp yapılabilir, ayrıca zaten oyuncuların dörtte üçünün davet edildiği All Star sırasında kadro bir kez daha bir araya getirebilirdi.

Bu konuyu yeniden gündeme getirmemizin nedeni, Sırbistan'ın bir yıl sonraki Olimpiyat Elemelerinin hazırlıklarına bugünlerde başlayacak olması.

Milli maçlarla ilgili takvimin herkesi çok zorladığını tartışmak gereksiz. Özellikle NBA'de oyuncuları bulunanlar için büyük handikap. Ana ne olursa olsun sürekli şikayet etmek yerine, bu yeni duruma adapte olmamız gerekir. Bu nedenle de milli takımın iyi hazırlanması adına en ufak fırsatları değerlendirmeliyiz. Sırbistan'ın iki gün sonra yapacağı kamp bizim için örnek olmalı..(Basketfaul). 

Yorumlar Okunma: 2538