Ersan İlyasova: Nasıl bitireceğimiz önemli - BasketFaul.com

Ersan İlyasova: Nasıl bitireceğimiz önemli

19-07-20 13:44
Milwaukee Bucks‘ta oynayan temsilcimiz Ersan İlyasova, maçlar başladığında takımının nasıl bir performans sergileyeceğinin, play-offlarda neler başaracağından daha önemli olmadığını dile getirdi.

Ersan İlyasova, yaptığı açıklamalarda hedeflerinin playofflar başladığında form tutmak olduğunu ve şampiyonluk için oynadıklarını söyledi.

“Antrenmanlara başladık ve kendi aramızda da ara ara maç yapıyoruz ancak genellikle bireysel çalışmalar yapıyoruz. Bu geri dönüş macerasını bir sprint olarak değil maraton olarak görüyoruz.” ifadelerini kullanan Ersan, “Şüphesiz ki çıkacağımız bütün maçlar bizim için çok önemli olacak. Ancak hala en büyük hedefimiz playofflar geldiğinde en yüksek seviyede mücadele etmeye hazır olmak.” dedi.

NBA sezonunun Coronavirüs salgını sebebiyle araya girdiği esnada Milwaukee Bucks’ın lig lideri olduğunu basın mensuplarının hatırlatması üzerine Ersan, “Şu anda iyi bir durumdayız. Virüs sebebiyle karantina başlamadan önce de çok iyi bir durumdaydık. Şu anda ilk önceliğimiz Doğu Konferansını kazanmak. Maçlar başladığında takım olarak ve fiziksel anlamda ne konumda olduğumuzu göreceğiz. Tüm maçlarımızda kıyasıya savaşacağız ancak tek hedefimiz şampiyonluk kazanmak olacakk.” sözlerini söyledi.

Sacramento Kings‘in formasını giyen Bogdan Bogdanovic, Orlando fanusundaki maçların tekrar başlayacağı sezonun FIBA Turnuvalarını hatırlattığını söylemişti. Ersan İlyasova, Bogdan’ın bu açıklamasının doğru yanlarının da olduğunu da söylese farklılıkların daha ağır bastığını dile getirdi:

“Bütün takımlar Avrupa Şampiyonası ya da Dünya Kupasında olduğu gibi aynı yerde kalıyor. Ancak genel olarak durumun çok daha farklı olduğunu söyleyebilirim. Burada sürekli testler olmamız gerekiyor, maske takmamız şart ve belirli kurallara da uymamız bekleniyor. Herkesin aynı yerde kalması sebebiyle bu benzetmeyi anlayabiliyorum ancak önemli farklılıklar var.” (Eurohoops)

Yorumlar Okunma: 1362