Recep Doğrusöz: Sıra Manisa'da - BasketFaul.com

Recep Doğrusöz: Sıra Manisa'da

19-07-20 16:32
TBL'de kadroları incelerken bir şeyin farkına vardım... Recep Doğrusöz oradaysa, o takım şampiyonluğa oynar... Büyükçekmece, İBB, Türk Telekom, Bursaspor ve yükseleceğini varsayarsanız PETKİM'de Recep Doğrusöz'ün şampiyonluk yaşamasını tesadüfe bağlamak mümkün mü?

İçimden geldi, Recep'i aradım... Ailesiyle birlikte Bozcaada'da tatil yapıyormuş... Üç-beş lafladık...

İşte Recep'ten pasajlar...

* Büyükçekmece ile çıktığımız sezonun ardından BSL'de 2.5 ay oynadım ve TBL'ye döndüm. Ben savaşın içinde, ön cephelerde olmalıyım. BSL'den teklfler aldım ama TBL'den vazgeçemedim.
* Koçla konuşmadan sözleşme imzalamam, bana ne rol vereceğini ve oluşumu, kulübün yapısını, geçmiş davranışlarını, sözlerini tutup tutmadıklarını değerlendiririm... Ama bunların da ötesinde mutlaka şampiyonluk hedefi olmalı. Manisa'ya da bu nedenle geldim. 
* Önümüzdeki sezon Petkim gibi, Telekom, TOFAŞ gibi çok ağır basan kadro yok, Denizli önde görülse de her şeyin olabileceği bu ligde Manisa'nın büyük şansı olduğunu düşünüyorum.
* Burası güven ligi... Antrenöründen organizasyonundan güven alan oyuncu performansını katlıyor... Krediyi alanlar için fırsat... Genç oyuncuların sorumluluk alıp kendilerini gösterebilecekleri bir lig. TBL'den her zaman çok keyif aldım.

* TBL sert bir lig, çok enteresan performanslar ortaya çıkabiliyor. Kağıt üzerinde hesapların tutmadığı, hayalkırıklıkları ile birlikte sürpriz performansların sergilenebildiği bir arena. 

Yorumlar Okunma: 3591